П`ятниця, 20.09.2019, 06:08Вітаємо Вас Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні публікації


********
********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 273

Статистика переглядів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@yahoo.com

(067)9296598

НОВИНИ
Головна » Статті » ФАЩІВКА

Питання сільського кладовища
Це питання так і залишилося не знятим з порядку денного. Ми хотіли ще його обговорити на святі Зустрічі фащівлян у серпні 2012 року, але погода внесла свої корективи і в сценарій свята і до обговорення проблемних питань, які планувались (а це і сільське кладовище і пустуючі хати які вщент позаростали), якось не дійшло. Сільський цвинтар нашого села. На сьогодні, це освячене місце де спочивають найрідніші нам люди, потребує допомоги. Кожен рік, перед Великодніми святами, ми стараємося впорядкувати, поприбирати цю територію, яка складається з Старого і Нового кладовищ і займає досить пристойну територію, як для тієї кількості осіб, що проживають у Фащівці. Повірте, рук і сил вже не вистачає. Сьогодні 14 березня, нас 17 чоловік які зібрались, дещо зробили вже. Але залишилося, ще багато.
По Старому кладовищу - там залишилися ще куски-метри різаних дерев, які потрібно вивезти або спалити. Уся територія заросля дрібною рослинністю, яку потрібно вирубувати, загортати та спалювати. Сьогодні цих кілька людей, які були поділені на дві групи (кілька чоловік працювало на території Нового цвинтаря), почистили схил пагорба від дороги, що веде на поле. Дуже поганий стан території на межі між двома цвинтарями. Там ростуть старі височезні дерева, які неможливо зрізати, бо це призведе до руйнування надмогильних пам'ятників. Та окремі сухі гілля цих дерев, можна обережно позрізати.
По Новому кладовищу: - Ще на початку, він більш-менш чистий. Починаючи від "високої сосни", чи могили трагічно загиблих на Зелені свята 45 року і вся територія що вище, починаються зарослі хмелю, деревця акації, бзини та інше. Ми приходимо до висновку, що було б добре закріпити когось за територією цвинтаря села на постійно (хіба-що відкинувши зимовий період). Та чи буде чим платити цій людині? Чи зможемо ми її утримувати з щомісячною оплатою і купувати необхідне знаряддя для утримання цієї території в чистоті? Є така думка, щоб купити гербіцид для обприскування бурянів, трави іншої рослинності. Купити ручний оприскувач (а можливо інший, більш продуктивний).
Також, ми всі звертаємося до людей, які приїжджають на могили своїх рідних. При їх прибиранні, обкошуванні - сміття викидайте у ВІДВЕДЕНОМУ ДЛЯ НЬОГО МІСЦІ. Не викидайте і не залишайте його за два метри від цієї могили, бо такі випадки є час від часу. На разі, відведене місце для скошеної трави, бадилля та іншого знаходиться на межі кладовища (де дротяна огорожа), і просьба сміття скидати в одну купу, а не по всій довжині території.
То ж просимо усіх 22 та 29 березня (яка кому дата до вподоби) прибути у село для прибирання території сільського кладовища. Ми розуміємо, що є наші земляки-фащівляни, які проживають далеко і з різних причин прибути не зможуть. Тож як варіант, вони можуть допомогти коштами висланими на реквізити вказані на сторінках сайту (в самім низу). Але це, тільки при умові (знаючи сьогодні важкий фінансовий стан кожного)- що є така можливість. Останнє НЕ ЯВЛЯЄТЬСЯ ОБОВ'ЯЗКОВИМ ! Можливо за ці кошти будемо задіювати сторонніх людей для прибирання території. Також чекаємо пропозицій від Вас.
Категорія: ФАЩІВКА | Додав: Євген (14.03.2014)
Переглядів: 681 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Євген  
В суботу 22 березня, ми вдруге зібрались на сільську толоку по прибиранню території цвинтаря. Якщо, минулого разу 14 березня нас було 17 чоловік, то в цю суботу уже 27 чол. Спільними зусиллями зачистили територію старого цвинтаря, залишилась тільки смуга від поля, яку не встигли почистити. Ще залишились колоди дерев, які потрібно порізати і вивезти.
Висловлюємо щиру вдячність усім, хто взяв участь у впорядкуванні території сільського кладовища, а також дякуємо за допомогу коштами сім'ю:
Галандзія Тараса зі Львова, Федишина Любомира з с. Великі Бірки, Оконського Степана з Тернополя, Шуль Надію з Підволочиськ, Гуцайлюк (Вавілон) Ольгу з Підволочиськ, Кульпак (Головко) Любов з Підволочиськ, Муц Оксану (Підволочиськ), Кравчук Галину з Підволочиськ, Скальського Василя (Фащівка), Століцьку Марію з Тернополя, Махомет (Безпалько) Олю з Тернополя, Коваль Степана з с. Березовиця, Гончара Павла Я. з Підволочиськ, родину Оконського Ігоря та Ізініцьку (Оконську) Галину з Тернополя, Ленчук Марію з Тернополя, Махобей Євгена з Тернополя, Головко Святославу (Фащівка), Мудру Марію з Тернополя, Самійло Емілію (Фащівка), Соботяк (Лукасевич) Ориславу з Тернополя, Якимів Ігоря (Фащівка), Оконську Зеновію та Михайла з Тернополя, Мельник Любов з Підволочиськ, Срібну (Козій) Надію з Тернополя, Бурак Євгена зі Львова, Кузьмяк (Міняйло) Олександру (Львів).
На цей час, отримано 2445 грн. за які придбали мотооприскувач садовий, препарати для боротьби з бурянами. Залишок коштів складає - 505 грн.
Більш детально про отримані кошти та звіт читайте на Форумі СЕЛА в розділі СТОРІНКА ЗВІТНОСТІ.  (Це приватний форум тільки для фащівлян та земляків нашого села. Пароль для входу зареєстрованим особам сайту вислано).

Ім`я *:
Email *:
Код *:
New-forum uCoz-forum GD Свобода IP WebPlus тИЦ WebSpidTest PROXI x-sity