П`ятниця, 20.09.2019, 06:16Вітаємо Вас Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні публікації


********
********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 273

Статистика переглядів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@yahoo.com

(067)9296598

НОВИНИ
Головна » Статті » НОВИНИ СЕЛА

Збори в сільському клубі Фащівки 17 січня 2013 р.

17 січня 2013 року в сільському клубі відбулися збори (якщо це можна назвати зборами, так як зібралося всього 15 чоловік, решта людей села, або нічого не знала про них, або свідомо не прийшла на них). Виносилося на розгляд одне питання – це дозвіл усіх власників майнового паю Фащівки та Тарноруди на продажу тракторної майстерні, яка знаходиться в Фащівці і входить в майно фонду загального користування. Покупцями були Ч. (Підволочиськ), які готові були викласти 100 000 грн. за цей об’єкт. При отриманні згоди від власників майнового паю, частка коштів отриманих від продажі цієї будівлі становила б (переглянути список – остання колонка). Продажа не відбулася, виникли суперечки, сварка в доцільності продажу. Мотив в основному такий – власники цього об’єкту, можуть потім використовувати його на свій розсуд, шкодячи екології села. Чи було підґрунтя таким заявам? За твердженням сільського голови, майстерня із слів покупців мала використовуватися для помолу зернових через екструдер та відвантаження. Інші люди, кажуть були свідками, як ті (покупці) говорили, що будуть виробляти премікси та біодобавки. 

Майстерня тракторної бригади у Фащівці
Як відомо, для провадження любого виду підприємницької діяльності, потрібен ряд дозволів. Це – дозволи про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, перечислю декілька із величезного списку:  
1.Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо безпеки для здоров'я населення від реалізації та використання сировини;
2.Дозвіл на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію та інше;
3.Дозвіл на складування, розміщення, зберігання або транспортування промислових та побутових відходів;

Про охорону атмосферного повітря:
4.Погодженням на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
5.Дозвіл на гранично допустимі рівні шуму, що утворюється стаціонарними джерелами, зокрема під час роботи машин, механізмів, обладнання;

Про місцеве самоврядування в Україні:
6.Погодження (надання згоди) на розміщення підприємств з екологічним впливом;

І ще багато дозволів від пожежників, СЕС, міліції і т.д.
Тому говорити про те, що власники можуть робити потім, що захочуть, шкодячи нашому селу немає ніяких підстав.
Такі збори відбуваються в два етапи. Перший – це продажа за згодою всіх пайовиків (а не 15 чоловік як це було у нас) самої будівлі чи приміщення, друга – це дозвіл громади села на здійснення в цій будові певного виду діяльності, і якщо ця діяльність може зашкодити здоров’ю людей чи нанести шкоду екології, громада вправі таку діяльність припинити згідно чинного законодавства.

Наведу приклад. У селі Великі Бірки, була продана котельня бувшої сільгосптехніки. Купівля відбулася, гроші за будинок оплачено. Та настав другий етап – завезення обладнання та отримання дозволу на виготовлення гіпсосуміші та затарення її в мішки. Ось тут і виникла проблема у власників проекту. Обгрунтувавши технологію виготовлення цієї продукції, схід громади заборонив її виробництво, так як це могло зашкодити здоров’ю людей. І до цього часу, там ніяка діяльність не відбувається.

(Фото 2009 року) Приміщення корівника, яке хотіли придбати за 15 - 20 тис. грн
На сьогодні, там даху вже немає.

Шкода, що така нова під розшивку збудована майстерня з кран-балкою, боковими приміщеннями не має одного власника, і з часом почне потроху руйнуватися. Влітку минулого року, були купці, які хотіли закупити для розбори приміщення чотирьох-рядного корівника. Пропонував зовсім мало, якихось 20 – 25 тис. грн.. Але вже на сьогодні, там завалився дах і дахові стіни, руйнуються панелі під впливом атмосферних чинників, там досить небезпечно бути!, адже в любий час може рухнути перекриття. Також, не зійшлися в згоді, щоб продати його, а кошти можна було б використати на щось інше, чи то ремонт сільського клубу, бібліотеки, яка знаходиться в аварійному історичному будинку старої сільської читальні «Просвіти», чи навіть побудувати невеличкий спортивно-ігровий майданчик для дітей в селі з качелями, гірками, спортивними знаряддями тощо.
Частка кожного з фащівлян не тільки в майстерні тракторної бригади у Фащівці, але й в будівлях, які знаходяться на території села Турівки (два токи -верхній і нижній та обладнання, ангар, піднавіси, діючий млин з обладнанням, будівлі автогаражів і т.д.). (див.список майна загального користування). А це близько 252 тис. грн. на 164 чол. Фащівки і Тарноруди.
Тому, якщо і надалі робити такі збори, то потрібно подбати про те, щоб був проінформований кожен житель обох сіл (Фащівки та Тарноруди), який має в цих об’єктах свою частку і вправі нею розпоряджатися. А будинок майстерні, можна ще раз виставити на продажу, хто знає, а раптом знайдеться хтось, що купить її (ну … хоча б за 150 тис.). Адже два моменти, ми вже проґавили.
P.S.
Існує імовірність того, що будинки та техніка, які входять в майно загального користування бувшого колективного сільськогосподарського підприємства (КСГП) будуть в найближчий час розпайовані і роздані кожному згідно його частки (паю). Детальну інформацію про розподіл майна і частки які припадають на пайовиків Фащівки та Тарноруди можна отримати за посиланням (Процедура розпаювання). ( Матеріал призначений виключно для власників майнового паю Фащівки та Тарноруди). Зареєструватися. 


Категорія: НОВИНИ СЕЛА | Додав: Administ-or (12.02.2013)
Переглядів: 1219 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
New-forum uCoz-forum GD Свобода IP WebPlus тИЦ WebSpidTest PROXI x-sity