Залишимось з Com-Net чи виберем БіттерНет? - Інформація - НОВИНИ - Інформаційний сайт села Фащівка
Середа, 18.01.2017, 07:58Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Категорії розділу

НОВИНИ СЕЛА [7]
ТУРІВКА [3]
Інформація яка стосується жителів села Турівка
ФАЩІВКА [12]
Інформація яка стосується жителів села Фащівка
ТАРНОРУДА [0]
Інформація стосується жителів села Тарноруда
Об'єднана Громада [1]
Інформація [3]
РІЗНЕ [3]

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні дописи


********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
********
********
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Село в соцМережах

Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 251

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@rambler.ru

(067)9296598

НОВИНИ
Головна » Статті » Інформація

Залишимось з Com-Net чи виберем БіттерНет?
Сьогодні інтернет потрібен в кожному домі не менше ніж вода або світло. Міський користувач може вибрати будь-який пакет для користування інтернетом від максимального 100 Мбіт/с до невеликої швидкості наприклад 512 кбіт/с.
Як же вибрати для себе відповідну швидкість і правильного провайдера інтернету? І який вибір в селі маємо взагалі?
Звичайно ж швидкість інтернету потрібно вибирати виходячи з того, що ви робите в мережі і як багато ви готові віддати в місяць за доступ в інтернет. Будучи у родича в якого швидкість становила 15 Мбіт/с і користуючись таким інтернетом, то вона (швидкість) мене б цілком влаштувала. Працюючи в інтернеті, включено 2 браузери, і в кожному відкрито по 20-30 вкладок, при цьому проблеми виникають більше з боку комп'ютера (для роботи з великою кількістю вкладок потрібно багато оперативної пам'яті і потужний процесор) ніж з боку швидкості інтернету. Єдиний момент коли доводиться трохи почекати - це момент першого запуску браузера, коли завантажуються одночасно всі вкладки, але зазвичай це займає не більше хвилини.
Значення швидкості інтернету.
Багато користувачів плутають значення швидкості інтернету думаючи що 15 Мб/с - це 15 мегабайт в секунду. Насправді 15 Мб/с - це 15 мегабіт в секунду, а це в 8 разів менше мегабайтів і на виході ми отримаємо близько 2 мегабайт швидкість завантаження файлів і сторінок. Якщо ви зазвичай завантажуєте фільми для перегляду розміром 1500 Мб (Мегабайт), то зі швидкістю 15 Мбіт/с фільм буде завантажуватися 12-13 хвилин (це вже фільм в цифровій якості).
Пригадуєте як на початку появи комп'ютерів в наших оселях (2003 - 2004 рр) ми записували цілий фільм на "болванку" CD-R об'ємом 700 МБ і він вміщався (така якість фільму), а дисководи з DVD-R в ті роки не на всіх системних блоках були вмонтовані.
Тому потрібно запам'ятати що 1 Байт = 8 біт (якщо біт містить в собі букву комп'ютерного алфавіту, то байт можна порівнювати зі словом).
Дивимося багато чи мало нашої швидкості інтернету.
Щоб не заплутатись в Мегабайтах (МБ) і Мегабітах (Мб), то зверніть увагу, що Байти більші від Біт, а тому пишуться з двох великих літер, тоді як менші Мегабіти з меншою буквою "б".
Швидкість дорівнює 512 кбіт/с (тобто 512/8) = 64 кБ/с (цієї швидкості мало для перегляду онлайн відео);
Швидкість дорівнює (як у нас) 2 Мбіт/с (тобто 2/8) = 256 кБ/с (перегляд онлайн відео в низькій якості);
Швидкість дорівнює 4 Мбіт/с (тобто 4/8) = 512 кБ/с (швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості до 480р, середня якість);
Швидкість дорівнює 6 Мбіт/с (тобто 6/8) = 0,75 МБ / с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості до 720р);
Швидкість дорівнює 16 Мбіт/с (16/8) = 2 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості аж до 2К);
Швидкість дорівнює 30 Мбіт/с (30/8) = 3,75 МБ / с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості аж до 4К);
Швидкість дорівнює 60 Мбіт/с (60/8) = 7,5 МБ / с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в будь-якій якості);
Швидкість дорівнює 100 Мбіт/с (тобто 100/8) = 12,5 МБ / с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в будь-якій якості).

Багато людей підключаючи інтернет переживають про можливість перегляду онлайн відео.
Монтуючи відеоролики різних подій села, хочеться їх самому потім переглянути в гарній якості. На жаль при такій швидкості, яку маємо сьогодні (а сервіс YouTube її аналізує і дає картинку найгіршої якості, навіть 144р, бо вже якість 480р іде з конкретними "тормозами", а про HD в 720р годі й мріяти) - дивимось мазню на екрані телевізора чи монітора. А є ще Full HD 1080p, 4K і навіть 8К.

Для порівняння два скріншоти з відеоролика з якістю 480р і якістю 144з (або 240р), яку так часто бачимо останнім часом при перегляді відеоматеріалів.
Можна для прикладу зробити ось такий математичний розрахунок.
Якщо при нашій швидкості (яку б мав стабільно давати Com-Net) 2 Мб/с (Мегабіти в секунду) що дорівнює 250 кБ (кілобайт) перевести в годину, то отримаємо 250*3600/1024 = 878,9 МБ (Мегабайтів). Отже, якщо маємо на YouTube фільм об'ємом 879 Мб і тривалістю в 1 годину, то при нашій швидкості можемо реально його переглянути "без тормозів", при умові що в ідеалі провайдер дає справжніх 2 Мб/с. Та от біда, чи дає? А ще відеофільм тривалістю в 1 годину в HD 1280x720р має розмір 1,5 ГБ, тому рекомендована швидкість для його перегляду має бути 4 МБ/с.
Якщо на початку при підключенні безпровідного інтернету компанії Com-Net, якість була задовільною, то з часом (буквально за рік) і на сьогоднішній день ця швидкість впала до зовсім незадовільних показників, хоча щомісячна плата за інтернет-зв'язок вчасна.

Неважко підрахувати що 19,2 КБ/с = 19,2/1024 = 0,01875 МБ/с. Файл в 140 МБ поділити на 0,01875 МБ = 7 466,6 секунд піде на скачування 140 МБ, що дорівнює 2,074 год (тобто більше 2 годин). Що і видно на малюнку. Глянемо як у нас. При нашій швидкості, яку мав би дати Com-Net, а саме 2 Мб/с (два Мегабіти/сек) - переведемо в КБ/с, отже 2 000 000 біт розділити на 8 = 250 000 байт = 244,14 кБ/с (а у нас показник 19,2)!

Аналіз моєї швидкості яку дає Com-Net через он-лайн сервіс.
Зараз багато сайтів, де можна перевірити швидкість вашого інтернету, ну хоча б ось цей ресурс (www.speedtest.net). При періодичній відсутності взагалі інтернет зв'язку (часом немає по 2 дні), і швидкості яка коливається від 0 до 90 КБ/с при завантаженні файла, починаєш шукати варіанти (тобто іншого провайдера). Таким чином як альтернатива Com-Net і варіант - компанія БіттерНет. З спеціалістами цієї компанії і мав сьогодні зв'язок.
Умови. Вони є на офіційному сайті компанії (але роблю передрук).

Веду розмову з працівником компанії БіттерНет. Трохи лякає більша ціна тарифного плану "Безмежний Дім 100" за 100 грн/місяць. Але тут є спеціальна пропозиція - можна проплатити 500 грн. за 9 (дев'ять) місяців, отримавши тих самих 100 Мб/с за 55 грн/місяць.
Стосовно швидкості 100 Мб/с спеціаліст компанії дещо спростовує, реально швидкість в межах 70 - 90 Мб/с. Та цього вистачає, аж забагато.
Розмовляю із знайомим с. Городниця. У них по селі інтернет "ОГО" від УкрТелеКом і крім цього проведено оптоволоконну лінію від "Біттернет", до всіх будинків покищо не під'єднано. "Невеличкі проблеми виникають і в компанії УкрТелеком і Біттернет: десь камінь перетиснув кабель, десь затекли контакти, спеціалісти не завжди вчасно усувають несправності, та в цілому я задоволений. По Городниці підключення до будинку становить 2500 грн, але дають безплатно 6 місяців послуг інтернет-зв'язку" - говорить знайомий.
Цікавить ще одне запитання, допитуюсь у спеціаліста компанії "Біттернет". По Турівці назбирається 50 - 60 абонентів і по Фащівці 15 абонентів у яких інтернет компанії "ComNet". Чи є перспектива для такої кількості людей, як у Фащівці прокладати оптоволоконний кабель?
- Якщо, по Турівці буде така ж кількість людей на підключення до "Біттернет", то в принципі це буде рентабельно. Що ж стосується села Фащівки, то від Турівки могли б також прокласти цей кусок кабеля до села, чи там буде 10 чи 15 споживачів, єдине що ціна для підключення обладнання для мешканців Турівки складатиме бл. 1500 грн, а ціна для споживачів Фащівки обійдеться в межах 2500 - 2600 грн.
Ну а на разі вкотре від компанії ComNet вдивляюсь в ось таку привабливу картинку:

В останні роки цифри на рекламних листівках інтернет-провайдерів миготять як в калейдоскопі - 10, 50, 60, 90 Мб/сек. І ось не так давно «гонка озброєнь» провайдерів доповзла до заповітної «сотні» - є абонентська швидкість 100 мегабіт в секунду! Підключайтеся! Платіть! Але ж зовсім недавно перехід з 2 мегабіт ADSL на 10 мегабіт з оптики вважався максимумом бажань і верхом розумних, і навіть нерозумних потреб будь-якого користувача мережі.
Провів аналіз цих швидкостей у своїх друзів і родичів у яких Біттернет:
1. Взяв ролик на youtube.com в HD-якості 1080р і порівняв час, за який він повністю буде закешований браузером (тобто коли полоса завантаження на медіаплеєрі YouTube дійде до кінцевої точки). Однак при спробі що-небудь виміряти зіткнувся з тим, що за фактом плеєр youtube при відтворенні запису не намагається викачати весь ролик цілком, а завантажує в буфер фрагмент відеоролика, і далі по мірі відтворення підтримує його тривалість постійною швидкістю. А в таких умовах ніякої різниці між швидкостями і типами підключення немає! Навіть 10 мегабіт з підключенням через Wi-Fi цілком достатньо, щоб дивитися HD-відео без затримок. Тому висновок такий - для перегляду HD-відео в онлайн різниці між швидкостями 10 мегабіт в секунду і 100 мегабіт в секунду немає!
2. Завантаження (скачування) файла на свій комп'ютер при різних тарифних планах. Який же файл вибрати для вимірювання швидкості? З одного боку, він повинен бути досить великий - ну вже точно більше 100 мегабайт, з іншого - досить популярним. В результаті вибрав безкоштовний антивірусний сканер з сайту www.comss.ru - DrWeb CureIt об'ємом 140,2 МБ. І ось що вийшло: при нашій швидкості у 2 Мб/с, цей файл був завантажений за 32 хвилини! Швидкість трафіка коливалась від 2,0 КБ/с до 132 КБ/с (а має бути в ідеалі 244 КБ/с). При цьому інтернет-звязок постійно обривався. Знайомий в якого тарифний план 100 Мб/с (і платою 100 грн/місяць), це й же файл завантажив за 1 хв.30 сек. Інший знайомий з тарифним планом 10 Мб/с (і платою 60 грн/місяць) завантажив цей же файл за 2 хв.30 сек. Як бачите на 40% швидше завантажився файл з ТП 100 Мб/с, хоча насправді мав би завантажитись в 10 раз скоріше - за 15 - 16 сек. Чому так сталося?
Причина проста - сервери, з яких викачується дистрибутив, обмежують швидкість, з якою вони «віддають» цей файл. Це робиться для захисту сервера від перевантажень, адже таких одночасних завантажень може бути сто або навіть тисяча! За фактом бачимо, що в даному випадку швидкість скачування обмежена сервером і ніяке подальше збільшення швидкості доступу користувача до Мережі вище цих 10 Мбіт/с не приводить до великої різниці в часі завантаження!
Висновок: для завантаження файлів (дистрибутивів, сервіс-паків і т.д.), які викачуються з будь-якого сервера в інтернеті, є невелика різниця між 50 і 10 мегабітами в секунду, і дещо різниться між 100 і 10 мегабітами в секунду! Тобто, підвищення швидкості доступу вище 50 Мбіт/с не дасть відчутного результату! Хіба що тільки платою за тарифний план.
Тому якщо є варіант вибрати тариф.план 10 Мб/с за 60 грн, то він повністю задовільняє клієнта і непотрібно платити 100 грн за 100 Мб/с, так як перегляд фільмів в цифровій якості буде нормально відтворюватися і при 10 Мб/с і при 100 Мб/с. Але глянемо ще один варіант завантаження.
3. Завантаження великого обсягу даних через торрент-клієнт.
Невеликий відступ на особливостях технології µTorrent. Як вже з'ясували вище, завантажувати з одного сервера з високою швидкістю швидше за все не вийде - господарі цього сервера вже підстрахувалися від перевантажень і обмежили максимально можливу швидкість скачування. Щоб обійти це обмеження, був придуманий протокол і технологія torrent. Суть її в тому, що файл (наприклад, дистрибутив гри або фільм) розташований не на одному сервері, а на багатьох. При тому, що навіть не на серверах, а комп'ютерах звичайних користувачів, розташованих по всьому Інтернету. Тому можна качати файл частинами - частина з одного комп'ютера в мережі, наступну частину з іншого і т.д. Це плюс технології. Мінус - для скачування потрібна спеціальна програма torrent-клієнт, і треба мати torrent-посилання на файл, які як правило розміщуються на спеціалізованих форумах і сайтах. Наприклад фільми, які можна завантажити через Торрент на сайті tv-torrent.org .
Завантажують (по моїй просьбі і прошу друзів у яких такий інтернет засікти час, який піде на скачування ) через торрент фільм-серіал "Волчонок" розміром 7,38 ГБ. 55 хвилин іде завантаження при 10 Мб/с, 12 хв. - при 50 Мб/с і 7 хвилин завантажується цей розмір при 100 Мб/с. І ось нарешті бачимо різницю! 50 Мбіт/с швидше 10 Мбіт/с приблизно в 4 рази, а 100 Мбіт / с швидше 50 Мбіт/с майже в 2 рази. І тут же з'ясувався ще один важливий нюанс - технологія Wi-Fi серйозно обмежує швидкість каналу швидкістю приблизно 25 Мбіт/с. Висновок: використання високих швидкостей доступу до Мережі (до 100 Мбіт/с) дає реальну перевагу тільки в разі завантаження великих обсягів даних, і тільки в разі проводового підключення!
Якщо ж ви зазвичай не завантажуєте файлів великих обсягів, а користуєтеся тільки засобами перегляду інформації - браузер, онлайн-відео, пошта, то вам буде досить і 10 Мбіт/с. Тобто парадокс полягає в тому, що маркетинг провайдерів намагається змусити нас купувати все більші й більші швидкості, а насправді з ноутбуком, який підключений до роутера по Wi-Fi, для завдань, якими користуються 95% користувачів, буде достатньо 10 Мбіт/с, а подальше підвищення швидкості просто нічого не дасть! І тільки, якщо ви "професійний користувач", який просиджує ночі біля монітора (замість того, щоб спокійно спати) в пошуку торрент-роздач і завантажує сотні серій турецького серіалу, щоб подивитись тільки одну, а решту скинути в корзину, тільки в цьому випадку підключення до Мережі на 100 Мбіт/с матиме якийсь сенс.
Категорія: Інформація | Додав: Administ-or (11.01.2017)
Переглядів: 51 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 3
0
1  
Тарифні плани Біттернет: 10 Мб/с - 60 грн; 50 Мб/с - 80 грн; 100 Мб/с - 100 грн.
Існує можливість такого підключення (тобто проведення оптоволоконної лінії) по Турівці і навіть по Фащівці. Для цього потрібно мати списки людей, які дадуть згоду на отримання такої послуги за плату описану в цьому матеріалі.

2  
Хто писав цю статтю зв'яжіться зі мною будь ласка 0961801855

0
3  
При розмові з оператором (чи спеціалістом) БіттерНет, повідомили що на сьогодні тарифних планів 10 Мб/с і 50 Мб/с - немає. Ними користуються ще ті люди, які підключили такі тарифні плани ще колись. Єдиний існуючий тарифний план на нині - це 100 Мб/с з щомісячною платою 100 грн.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
uCoz-forum YD Свобода IP WebPlus тИЦ PROXI