Технологія вирощування грибів - Форум
Четвер, 23.02.2017, 15:56Вітаємо на форумі Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні дописи


********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
********
********
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Село в соцМережах

Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 254

Статистика

free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@rambler.ru

(067)9296598

Технологія вирощування грибів - Форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 212»
Форум » Технології для сільського господарства » Технологія вирощування грибів (пошагова інструкція) » Технологія вирощування грибів (Процес вирощування гливи в домашніх умовах (в деталях))
Технологія вирощування грибів
Administ-orДата: Неділя, 03.03.2013, 00:27 | Повідомлення # 1
Admin SITE
Група: Адміністратори
Повідомлень: 21
Репутація: 5
Статус: Offline
Детальна технологія вирощування гливи в домашніх умовах. (Пошагова інструкція)
Вимоги до приміщення.
Для вирощування підходять: погріб, приміщення хліва, нежила кімната, яка не межує з житловими (наприклад пустуючи стара хата).
Зберігання міцелію.
Для зберігання міцелію використовуємо холодильник (чи приміщення) з температурою від 0 до 5° С, де міцелій може зберігатися місяць і більше без проростання. Коли наступає необхідність висівання його в мішки, переносимо з холодного приміщення в тепле на 3 години і приступаємо після цього до висівання його в мішки.
Приготування грибного блоку (грядки).
Для приготування субстрату підходить подрібнена на січкарні солома (пшенична, ячмінна, просяна), так само подрібнене сіно чи стебла кукурудзи, трава люцерни, лушпиння гречки, тирса дерев листяних порід (не рекомендується тирса хвойних порід, так як в ній завищена кислотність, а це впливає на врожай). Дозволяється робити змішування цих компонентів, при умові, що основою буде подрібнена солома або тирса в кількості не менше 50%, решта можуть бути інші компоненти: лушпиння гречки, подрібнене сіно, листя (стосовно листя - то його повинно (при умові змішування) бути не більше 15%, так як в ньому небагато поживних речовин для проростання міцелію). Щось одне, з основного компоненту (солома чи тирса) має бути в мішку і становити не менше 50 % від інших компонентів, а може бути і 100% (тобто сама солома або сама тирса). Загальна кількість субстрату для мішка (одна порція) - 30 літрів. (Виміряємо в літрах, так як різні компоненти мають різну вагу, а використовуємо поліетиленові мішки для сміття, на етикетці мішків вказаний вміст в літрах і розміри мішка. Для початківців в цій справі, краще обрати мішки світлого, не чорного кольору, щоб бачити процес проростання грибів).Вапно гашене для зниження кислотності беремо 80 г. в порошку (так як його краще вимішати з субстратом), але може бути і пастоподібної форми в кількості 150 г. на порцію (30 - 35 л субстрату або 12 - 13 кг).
80 г вапна, перемішуємо з 30 - 35 л субстрату (3 - 3,5 відра);
Для тирси. Перемішану масу тирси і вапна висипаємо в пропіленовий мішок, заливаємо кип'ятком в кількості 12 - 15 літрів води на порцію і зав'язуємо на 2 - 3 години, до остигання і відтоку залишків води. Після цього масу віджимаємо і перекидаємо уже в целофановий мішок перемішуючи його з міцелієм.
Для соломи, (пшенична, ячмінна). Варіант-1. Засипаємо подрібнену і вимішану з вапном солому в пропіленові мішки (в кількості 30 літрів), заливаємо окропом (12 - 15 л) і даємо відстоятися до 12 годин, для хорошого відтоку вологи. Після остигання можна прижати руками донизу мішок, щоб надлишкова волога з нього через отвори вийшла і пересипати суміш в целофановий в якому проходитиме вже дозрівання глив.
Варіант-2. Насипаємо подрібнену і вимішану з вапном (75 - 80 г гашеного вапна в порошку) солому в 40 літровий бідон, добре утрамбовуємо солому до самого верху бідона, заливаємо в бідон 25 л води (до верху) і ставимо на газову плиту. Після доведення до кипіння, даємо цій суміші охолонути до робочої температури (20 - 26°С) разом з водою. Цієї соломи вистачить на 40 літрів, відповідно і норма міцелію.
Варіант-3. Можна засипати у ванну субстрат на кілька мішків і залити окропом 75°С - 90°С. Накрити. Цієї температури на таку масу достатньо, щоб хвороботворні бактерії загинули. Після охолодження субстрату до температури 20 - 26°С після пастеризації витягуємо його з ванни чи іншої ємкості, добре віджимаємо і частинами накидаємо в целофановий мішок для сміття. Всипаємо туди порцію міцелію. Можна накладати шарами, починаючи з міцелію. Тобто, розсипаємо на дно 50 г міцелію і зверху накидаємо віджатий (ледь теплий) субстрат шаром 5 - 7 см. І так шарами до верху. А можна все це перетрусити (збовтати), щоб вийшла однорідна маса. Тобто пастеризацію робимо любим зручним для нас способом для того, щоб вбити хвороботворні грибкові інфекції, які присутні в соломі чи інших матеріалах і які можуть негативно вплинути на спори міцелію глив.

Якщо температура приміщення буде від +5°С до +24°С то кількість міцелію буде становити до 500 г на мішок субстрату (30 л). ! Якщо температура в приміщенні становитиме від +24°С до +30°С, то на 30 л субстрату висіваємо 250 г міцелію. Чому? Тому, що накладка температури зовнішнього середовища плюс внутрішня температура яка виникає в мішку субстрату, призводить до ефекту "запарювання", тому порцію міцелію зменшуємо, але при цьому і отримуємо менший урожай ~ 3 кг з мішка. В першому випадку при температурі +5° - +24° (оптимальна температура), маємо ~6 кг з мішка. Тому кількість висівання міцелію прямо залежить від температури в приміщенні де будуть зберігатися мішки з субстратом.
Головне дотриматися пропорції 500 г міцелію на мішок при оптимальній температурі +5 - 24°С, або 250 г/ на мішок при (критичній) температурі більше 24°С і до 30°С.
Процес висівання.
Розминаємо брикет міцелію ретельно вимитими милом руками до окремих зерен в чистому посуді (можна в рукавицях, можна без…, жодним чином не впливає на шкіру, після цього руки звичайно вимити). Спори міцелію чутливі до різних форм бактерій, тому при розминанні міцелію руки повинні бути добре вимиті. Отже як говорилось вище, шарами наповнили перемішаний субстрат з міцелієм в целофанові мішки для сміття розміром 35 х 75 см і ємкістю 30 літрів під зав'язку. Злегка вручну утрамбовуємо вимішаний з міцелієм субстрат і зав'язуємо мішки.
Тепер грубою голкою, цвяхом, шилом (! попередньо продезінфікувавши їх методом нагрівання на вогні чи іншим способом) робимо по мішкові проколи через 2 - 3 см (їх буде десь до 250 - 350 проколів по всьому мішку, і знизу також). Це потрібно зробити для того, щоб забезпечити доступ повітря до спор насіння міцелію, адже це живий організм.
Наступний крок полягає в тому, що переносимо заповнені мішки (блоки) в попередньо підготовлене приміщення (хоч як правило, приміщення, якоїсь особливої підготовки не потребує). На 10 - 12 днів за ці мішки можна забути.
Розташування мішків (блоків).
Гливи краще плодоносять у вертикальному розташуванні блоків (мішків). Мішки можна населити один на один (навіть до стелі) застромивши на дерев'яний штир (також дезінфікований), або металічний (попередньо покрашений, щоб не виникла корозія між субстратом і металом, яка шкодитиме).

Грибні блоки на металічних стояках

Ці штирі можуть бути закріплені на якійсь підставці. Як, ще один варіант для металічних штирів, на них можна населити зверху пластмасову трубу для водопроводу, таким чином захистивши субстрат від загнивання під дією корозії. Варіантів багато. Головне, щоб між мішками був проміжок, який би забезпечував доступ повітря до насіння грибів і не заважав проростанню грибів, і було достатньо місця, щоб пройтися між ними і зібрати врожай. Дехто підвішує мішки на мотузці до стелі, дехто складає їх горизонтально один на один навхрест для того, щоб зменшити площу контакту один з одним.
Пакети для сміття.
Рекомендовано целофанові пакети для сміття таких розмірів - 35 х 75 см, можуть бути і інших розмірів, та бажано щоб були вузькі і високі, так як, при значній ширині мішка, спорам гриба важче буде пробитися з центру мішка назовні. Мішок шириною 35 см - самий оптимальний варіант, висота особливого значення не має. Більша вмістимість мішка, значить більше посадкового матеріалу висівається. Колір целофанового (поліетиленового) мішка - значення немає ніякого. Але для того щоб краще бачити сам процес проростання грибів, краще вибрати світлий (жовтий, рожевий, голубий), але не чорний колір. Та це не суттєво.
Як варіант, використав для грибних блоків сітки для картоплі і вклав у них целофанові мішки більших розмірів (так, як 35х75 не знайшов), при появі зачатків грибів, сітку знімаю.
Процес проростання міцелію.Важливо знати! Вирощування грибів ділиться на два етапи: перший етап - проростання насіння (міцелію), утворення строми та поява зачатків грибів. На цьому етапі мішки перебувають в приміщенні з температурою 16 - 24°C.
Другий етап - плодоношення. Від появи зачатків грибів до їх зрізання. На цьому етапі температура в приміщенні повинна бути 10 - 16°C.
Перший етап. Таким чином ми заготовили грибні блоки (мішки), зробили проколи по всьому мішку (~ 300 проколів) і перенесли у приміщення. Це може бути погріб, приміщення хліва, інша люба кімната. Освітлення приміщення в цей період ( а це період 12 - 14 днів) немає ніякого значення. Температура приміщення від +16 до +22°С. Гриби появляться через 15 - 18 днів (і скоріше), якщо температура нижча, або вища від оптимальної то різниця в появі грибів складе 2 - 3 дні.
В цей період 12 - 14 днів ніякий догляд не ведеться. Не потрібно ні провітрювати, ні зволожувати приміщення.

Проростання міцелію (поява строми), 12 - 14 день

На цьому етапі через кілька днів спостерігається видиме на око пушення і появляється шар білого або жовтого кольору. На протязі цього першого періоду дуже добре, якщо мішки знаходяться в нижній частині приміщення, а не на висоті. Це тому, що вуглекислий газ, який накопичується в нижній частині любого приміщення від 0 до 60 см (тому що важчий), сприяє гарному проростанню спор міцелію. Тому мішки рядочками по одному складаємо ближче до підлоги, на невеликій відстані один від одного.
Другий етап. Коли гриби через плівку пробиваються на зовні, додаткових великих отворів, робити не потрібно, вони самі пробються через тонку плівку мішка, але умови дещо міняємо. Температурау приміщення в цей час, знижуємо до 12 - 16 градусів. Надто висока призведе до пересушування грибів. Грибні блоки розташовуємо вертикально один на один, або настромлюючи на дерев'яні чи покрашені металічні штирі, або на стелажі, або підвішуємо на мотузці до стелі, як завгодно, але вище оцієї межі від підлоги 60 см, так як вуглекислий газ, грибам  уже піде не на користь, а на шкоду.

Гливи прориваються назовні 17 - 18 день (Поява зачатків)

Приміщення провітрюємо по 2 години ранком і ввечері, створюючи протяги. Ранком і надвечір целофанові мішки сприскуємо чистою водою ручним оприскувачем. Рекомендується, щоб вода вже знаходилася в відрі у тому приміщенні разом з мішками, тоді вона буде мати оптимальну температуру. Вологість повітря підтримуємо на рівні 75 - 85% (як її виміряти і підтримати, буде описано нижче).

21 - 22 день від початку закладання блоків

Підходимо до мішка і оприскуємо його із всіх сторін. Якщо бачимо, що вода починає скапувати, то цього досить і переходимо до іншого. Тобто робимо інтенсивний дощ.


Грибний блок. (24 день)

Якась частина води попадає на мішки, якась стече, але це достатньо для їх зволоження. Якщо освітлення приміщення до цього часу немало ніякого значення, то тепер для грибів, які пробилися через тонку плівку поліетиленових (целофанових) мішків, вже має значення.

Сім'я Глив (25 день)

Для грибів потрібно створити "день" і "ніч". Прямих сонячних променів на мішки не допускати, але приміщення повинне бути світле. Якщо це приміщення - погріб, то потрібно дати світло від денної лампочки (економки) на 12 годин в денний час.

Дозрілі плоди (25 день)

Наприклад лампочка потужністю 100 Вт (з ниткою розжарювання), або еквівалентна денного світла (економка) для 100 мішків достатньо. Якщо у приміщенні є вікна, то блоки можна підсунути до них, періодично міняючи мішки для рівномірного проростання грибів на усіх блоках. Попадання прямих сонячних променів на грибні блоки не допускати.
Повне дозрівання (25 - 26 день)

Для тих, хто використовує для субстрату виключно тирсу дерев листяних порід, мішки потрібно загостреним кілком діаметром 2 - 3 см проколоти наскрізь. Зробивши 10 - 15 проколів. Робиться це для того, що тирса має властивість спресовуватись і для подачі повітря в мішки робимо ці проколи. Для інших видів субстрату (соломи, лушпиння) проколи не потрібні. Для змішаних компонентів субстрату (де тирса не за 100 відсотків): тирса + солома + листя - проколи також не потрібні.
Визначення вологості приміщення.
Існує простий спосіб визначення вологості приміщення за допомогою звичайного спиртового термометра призначеного для вимірювання температури повітря. Цим термометром виміряємо температуру повітря в приміщенні. Попередньо, знімаємо з термометра пластмасовий (чи капролоновий) ковпачок з ампули (там де знаходиться вміст спирту червоного кольору). Виміряємо температуру у приміщенні, наприклад, вона становить 19°С. Потім, вмокнули марлю у воду призначену для поливу блоків, віджали її і обмотуємо довкола ампули термометра. Через 5 хв. знімаємо показник шкали температури.

Анімаційна таблиця-приклад


Наприклад, це 17°С, тобто різниця між показниками сухого термометра склала 2°С. Звідси по таблиці (перша колонка) переходимо до показів сухого термометра, в нашому випадку це 19°С, і по горизонтальній шкалі цієї ж таблиці (вверху) переходимо на Різницю показів термометрів, а це 2°С. Пересічення координат чисел дає нам показник 80. Від цього показника віднімаємо цифру 15 (стале число-похибка) і отримуємо 65. Це число і є відносна вологість повітря в приміщенні. Тобто 65% вологості, що нижче норми (адже нам потрібно 75 - 85 %.  Тому на долівку розсипаємо тирсу, листя і поливаємо їх. Зволожені, вони будуть створювати потрібний мікроклімат в приміщенні. Інший метод - це збільшити кількість поливів блоків ручним оприскувачем, наприклад з двох до трьох на день. Головне, це не перейти межу, бо при перезволоженні, гриби великих розмірів важчають і під вагою обламуються з грибниці.
Збирання врожаю та зберігання.
Через 7 - 10 днів після появи зачатків грибів, збираємо врожай стиглих грибів гливи. Це період, коли шляпки грибів досягають від 40 до 100 мм в діаметрі. За межі 100 мм шляпки грибів переходити не потрібно. Зрізуємо ножем зразу цілими сім'ями. Через 10 - 14 днів буде і друга хвиля грибів з цього ж блоку, але значно менша, в межах 3 кг з одного мішка і третя врожайність ~40% від врожайності другої хвилі.
Важливо знати! Не допускайте перестиглості грибів! В момент передозрівання в пластинках грибів достигають спори, які осипаючись, мають тенденцію до накопичення в закритому приміщенні і можуть викликати алергічну реакцію у людей які мають захворювання дихальних шляхів.
Зрізані гриби зберігаються в паперових чи пластмасових ящиках до: 7 днів при t=від 0 до +8°С; 90 днів при t= -4°С; 4-6 год при t= +20°С.

Все обговорення про технологію вирощування глив - на цьому форумі !
Прикріплення: 3413355.gif(189Kb) · 9377351.jpg(73Kb) · 4638480.gif(34Kb) · 7414618.jpg(109Kb) · 8015953.jpg(187Kb) · 4084215.jpg(179Kb) · 7767522.jpg(142Kb) · 9347187.jpg(116Kb) · 4192806.jpg(138Kb) · 6043654.jpg(139Kb)
 
ЄвгенДата: Понеділок, 01.04.2013, 12:13 | Повідомлення # 2
Пом. модератора
Група: Адміністратори
Повідомлень: 33
Репутація: 2
Статус: Offline
На початку стикнувся з такою проблемою - де взяти мішки для сміття з розміром 35 х 80. Ширина мішка 35 см - це строгий розмір, якого потрібно дотримуватись, так як у великих за діаметром блоках, повітря для проростання міцелію який розташований в центрі мішка не буде поступати. Подібні мішки фірми випускають для вирощування грибів вже з готовими великими отворами, які значно більші від тих що описані в статті. І ці мішки дуже цупкі, самі гриби через них не проб'ються. Тому, можна використати мішки з розмірами 70 х 100. Висота мішка 100 см, дасть нам можливість мати гичку для підвішування. Розмір 70 см прийдеться обрізати хоча б до 40 см і склеїти за допомогою електропраски (через газету звичайно).


Повідомлення відредагував Євген - Понеділок, 01.04.2013, 12:17
 
Administ-orДата: Понеділок, 29.04.2013, 22:22 | Повідомлення # 3
Admin SITE
Група: Адміністратори
Повідомлень: 21
Репутація: 5
Статус: Offline
Для всіх хто займається вирощуванням глив, даю перевірений сайт http://www.mycelium.com.ua де міцелій можна придбати  написавши на e-mail лабораторії.


Перша і друга хвиля глив. (Фото з колекції Євгена)

З першої хвилі грибів вдалося зібрати більше 40 кг глив. Була ще друга, третя і навіть четверта хвиля, та проростання відбувалося нерівномірно і наступні хвилі були значно менші від першої.
Були і блоки, які дали всього по 1,5 - 2 кг грибів (і таке буває).
Прикріплення: 2472536.jpg(189Kb)
 
ЄвгенДата: П`ятниця, 24.05.2013, 22:39 | Повідомлення # 4
Пом. модератора
Група: Адміністратори
Повідомлень: 33
Репутація: 2
Статус: Offline
Цитата (Administ-or)
З першої хвилі грибів вдалося зібрати більше 40 кг глив.
Спілкуючись з людьми, які також займаються вирощуванням гливи, з першої хвилі грибів (з 10 кг міцелію) за один раз, декому вдалося зібрати 52 кг грибів.
 
ПетрівнаДата: Понеділок, 12.05.2014, 10:14 | Повідомлення # 5
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Шановні грибоводи, чи знаєте ви про виробника міцелію зі Львова ПП Поплета І. М. (Ірина)? Рекомендую! Їх контакти: (032) 293 75 45, (067) 965 86 71(керівник Ірина), (067) 173 38 35 (технолог Людмила).
Ніна (www.fungistation.com.ua).
 
ФермерДата: Четвер, 15.05.2014, 10:45 | Повідомлення # 6
*
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
СТЕРЕЖІТЬСЯ ОБМАНУ.
Зовсім випадково натрапила на це оголошення в газеті "Свобода". Раніше це саме оголошення публікували в "Новій Тернопільській". Отже:
В вищезгаданій газеті прочитала, що 29 чи 30 січня 2013 року проводиться семінар по вирощуванню грибів Глив, і ми з чоловіком поїхали на цей семінар. Десь два-три роки вже займалися вирощуванням грибів, тому було цікаво послухати думку фахівців, тим більше що пропонували це, як постійну роботу.
Нас у залі обласного театру актора і ляльки, назбиралась пристойна кількість людей. Ми нарахували десь до 100 чоловік.
Люди зараз в пошуку різної роботи хапаються за любу справу, щоб хоч якось вижити в цій державі, створеній виключно для депутатів!
Особливо важко селянам, які "прив'язані" до свого населеного пункту, і вже кудись переїхати неможливо, а в селі жодної роботи. Залишились тільки розвалені приміщення тваринницьких ферм та тракторної бригади.
Вихід один - їхати на заробітки, та обходити старість чужих тобі людей, залишивши своїх рідних на сусідів. Але коли тобі за п'ятдесят, то і їхати вже трохи запізно.
Тому й не дивно, що назбиралась досить пристойна кількість людей. Узагальнено розказували технологію вирощування грибів, а потім в сім'ї кожен з нас мав прийняти рішення і за кілька днів заключити з роботодавцями договір на вирощування продукції і її збуту.
Додатково проводилися уже практичні заняття, на яких розказували технологію вирощування грибів в деталях і демонстрували відео.
(Частина договору роботодавців - 2 пункт)

Уважно прочитайте пункт "2. Вартість робіт та порядок розрахунків"
На практичні заняття, які відбулися 1 березня нас у залі уже назбиралось чоловік з 50.
Зверніть увагу, що ми заплатили 400 грн за 10 кг міцелію, тобто по 40 грн. за кілограм, хоча його справжня вартість від 12 до 15 грн. і замовити міцелій можна на сайті: www.mycelium.com.ua (саме на цьому сайті ми з чоловіком постійно і замовляємо), та й на інших сайтах.
Ось тут і починається вся афера і обдурювання людей.
З 10 кілограмів міцелію розрахованого на 20 блоків, Ви шановні добродії НЕ ВИРОСТИТЕ 120 кг грибів, (і 60 кг також, щоб отримати безкоштовно міцелій) за один раз, та ще й так, щоб гриби за один-два дні всі повилазили з мішків і виросли до розмірів 10 см. Вам, як і нам скажуть, що у кінці кожного місяця прибуде машина за вирощеною продукцією, тому потрібно дзвонити по реквізитах вказаних у Договорі для уточнення часу прибуття.
При всій дотримці технології, а вона детально описана в інтернеті, мені і ще кільком людям вдалося виростити від 7 до 20 кг грибів на момент прибуття машини. Гриби звичайно були, але згодом, тому що плодоношення відбувається на протязі певного часу і на один день виростити продукцію в такому масштабі НЕ МОЖЛИВО. Перша хвиля грибів дала від 30 до 40 кг за певний проміжок часу, тому прийшлося їх "розпихати" по сусідах і родині! Додзвонитися до роботодавців, також було проблематично, ніхто не брав слухавку. Наша помилка полягала, ще у тому, що привізши своїм транспортом цих 7 - 20 кг, нас кілька чоловік, ще взяли нову партію міцелію, повіривши в те, що можливо десь нарушили технологію, чи можливо пізніше (або скоріше) заложили блоки, і таким чином вони не виросли на один (чи то два дні). Зазначу, що навіть в холодну пору, а березень і квітень цього року видалися холодними, термін зберігання зрізаних Глив може бути 2 - 3 дні. В подальшому вони тратять свій товарний вигляд і якість. Мерзнучи і чекаючи на машину, яка чомусь затрималась на 3 години, ми на подвір'ї театру актора і ляльки ділилися своїми враженнями. Один чоловік з бучацького району розповів, що додзвонившись до роботодавців, взнав що в його напрямку до району виїхала машина до когось по гриби (так принаймні йому сказали), а він жив на відстані 7 км від цього міста, але до нього заїхати і забрати вирощене - відмовилися. Закрадалися якісь сумніви, та ми ще вірили. Але коли виростили невелику кількість грибів, уже з нової порції міцелію, і додзвонившись насилу в кінці місяця до роботодавців, ті сказали, що гриби будемо приймати в середині чисел місяця, тобто десь від 12 до 16 числа, то сумніви відпали. Ми натрапили на аферистів, які заробляють на насінні грибів.  Що робити з тією партією Глив яку виростили на 26 чи 28 число? Яким чином їх дотримати до середини місяця, сушити і здати їм по 20 грн/кг?
Висновок.
Враховуючи різницю в ціні за насіння грибів (міцелій), на нас заробили близько 20 000 грн. за один раз (нагадаю, що нас зібралося на практичні заняття близько 50 чоловік, з паспортами для заключення договору). Такі заняття роботодавці проводили (і надалі проводять) кожного місяця, змінюючи тільки назву газети для оголошення. Тому не важко підрахувати їх доходи від обману, адже кожен раз назбирається така кількість людей.
НЕ КУПЛЯЙТЕСЯ НА ПОДІБНІ ОГОЛОШЕННЯ І НЕ ДАЙТЕ СЕБЕ ОБДУРИТИ!!!
Прикріплення: 8972097.jpg(143Kb) · 6254068.jpg(96Kb)


Повідомлення відредагував Фермер - Четвер, 15.05.2014, 12:26
 
ПетрівнаДата: П`ятниця, 30.05.2014, 14:29 | Повідомлення # 7
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Кажуть, що такі схеми бізнесу, як написала Фермер 15.05.2014 (АЛЕ БЕЗ ШАХРАЙСТВА) діють в Західній Європі.

www.fungistation.com.ua


Повідомлення відредагував Петрівна - П`ятниця, 30.05.2014, 14:30
 
ДописувачДата: Субота, 31.05.2014, 21:53 | Повідомлення # 8
*
Група: Друзі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус: Offline
Цитата Петрівна ()
www.fungistation.com.ua
На сайті   www.fungistation.com.ua можна придбати міцелій, зайшовши в розділ  "Услуги".  Яка мінімальна партія міцелію (кг) можна замовити?
 
ПетрівнаДата: Вівторок, 03.06.2014, 19:44 | Повідомлення # 9
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Для дописувача від 31.5.14:
Мінімальна партія зернового міцелію гливи або шіітаке від виробника Ботанічний сад ім. Гришка (Київ) - це один пакет (0,5 кг). Але в них не постійно є міцелій в наявності.
Мінімальна партія міцелію шіітаке від "Биотехнологии" (Донецьк) - це 24 кг для автоперевезення. Але треба дати запит в "Биотехнологию" - чи зможе хто привезти від них міцелій через форс-мажорний стан на Сході України.
Більше пропозицій я зможу надати в четвер 5.6.14.


Повідомлення відредагував Петрівна - Вівторок, 03.06.2014, 19:45
 
ЄвгенДата: Четвер, 05.06.2014, 08:24 | Повідомлення # 10
Пом. модератора
Група: Адміністратори
Повідомлень: 33
Репутація: 2
Статус: Offline
Чекатимемо повідомлень. Справді, через військові дії замовлення міцелію Гливи з Донецька є ризикованим. На сайті "Грибная станция" описана технологія вирощування гливи. Варто почитати, у чомусь є відмінність від технології описаної на цьому сайті.

Повідомлення відредагував Євген - Четвер, 05.06.2014, 22:12
 
ПетрівнаДата: Четвер, 05.06.2014, 11:28 | Повідомлення # 11
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Для дописувача від 31.5.2014:
Рекомендую ще двох виробників міцелію: це ТОВ «Первая Грибная Компания» (ТМ Futar, глива, Олена 067 612 55 51, Запоріжжя) і Лабораторія грибного міцелію (глива ішіітаке Лариса Миколаївна 067 577 08 35). В розницю вони, сподіваюсь, продають.
Але літом не всі грибоводи працюють. Замовляти міцелій можна напряму або через «Грибну станцію» (як Вам більше підійде). Замовлення через «Грибну станцію» звичайно дорожче.
Не дорого замовити через станцію лише міцелій з києвського Ботанічного саду (я можу передати маршруткою).

Для Євгена:
Технологія вирощування гливи на нашому сайті fungistation.com.ua – написана на основі книги, наведеної в кінці тексту технології. Їі автори – це співробітники відділу мікології київського Інституту ботаніки ім. Холодного НАНУ, а саме лабораторії, яка вивчає шапинкові гриби. Мабуть майже всі «імениті» виробники у галузі грибівництва прямо чи
опосередковано спираються на досвід мікологів цієї лабораторії. В лабораторії є і колекція штамів. Тобто, наведена на нашому сайті технологія – це з класики.
Але час іде і якщо хтось з практиків запропонує нові корисні поради щодо вирощування гливи, я можу обговорити їх з цією людиною і можу розмістити їх на сайті станції на взаємовигідних умовах.


Повідомлення відредагував Петрівна - Четвер, 05.06.2014, 11:30
 
ЄвгенДата: Четвер, 05.06.2014, 23:40 | Повідомлення # 12
Пом. модератора
Група: Адміністратори
Повідомлень: 33
Репутація: 2
Статус: Offline
Цитата Петрівна ()
наведена на нашому сайті технологія – це з класики.

Технологія вирощування гливи розміщена на цьому сайті - дещо відрізняється. Хоч класичну технологію (без усяких АКТИВАТОРІВ) вже використовували раніше. І робили це так, як описано на www.fungistation.com.ua (по Гливах). В чому відмінності?
Розміщена адміном технологія вирощування Гливи в домашніх умовах (назвемо її - технологія dvasela) включає такий компонент, як АКТИВАТОР (сухе порошкоподібне, або густе гашене вапно), яке перемішується з субстратом, для зниження кислотності. А класична технологія вирощування Гливи на сайті www.fungistation.com.ua (назвемо її - технологія fungistation), цього компонента не передбачає. Згідно "технології dvasela" субстрат напихається в уже проколоті голкою мішки, щоб забезпечити спори міцелію (тому що це - живий організм) повітрям і воно потрібне для проростання. Згідно "технології fungistation" - це робиться (проколи мішка) уже на етапі вегетаційного дозрівання - 8 - 10 день.
Як і в обох технологіях кількість міцелію 3 - 5 % від маси субстрату, а це 400 - 600 г на блок вагою 13 кг (для прикладу). В середньому брали 500 г/блок.
Температурний режим: по "технології dvasela", коли спекотне літо надворі, і важко втримати температуру нижчу 24 град.за Цельсієм, тоді кількість міцелію на блок зменшуємо в два рази - тобто 250 грам на один блок. Чому? Та тому, що накладка температури зовнішнього середовища плюс внутрішня температура яка виникає в мішку субстрату, призводить до ефекту "запарювання" і загибелі міцелію.
Згідно "технології fungistation" потрібно перевіряти температуру всередині самого блока субстрату, щоб не вийшла за межі 28 град. Ось це, потрібно взяти собі на замітку! Там же, в пункті "РОСТ МОЛОДЫХ ПЛОДОВЫХ ТЕЛ" зазначено, що Гливи діляться на "холодолюбивые и теплолюбивые штаммы". І ще цитата з тієї технології - "Температура 10-22 град. С, при более нихкой температуре рост грибов медленнее, но грибы качественнее". Отже, може бути температура нижчою, рости будуть повільніше, але якість буде кращою. Це теж варто запам'ятати.
Стосовно зрізання сім'ї грибів, то краще їх викручувати з блока. Так як на місці зрізу залишку плодоніжки, можливе загнивання.
Як для мене, то найкраща пора для роботи з грибними блоками, це березень - квітень. Але і на цей час (початок літа) планую взяти кілька кілограмів (4 - 5 кг міцелію для 10 - 12 блоків) і шукаю таких же клієнтів, так як мінімальна партія яку можуть відправити 24 кг.
І звичайно спасибі Петрівні за цінні консультації.


Повідомлення відредагував Євген - Четвер, 05.06.2014, 23:56
 
ПетрівнаДата: Понеділок, 09.06.2014, 21:09 | Повідомлення # 13
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Євгену:
Чи не у Вас сьогодні день народження? Я помітила вітання на міні-чаті. Якщо так – щиро вітаю!
Стосовно ж даного форуму: прошу Вас, Пане Євгене не дуже мені дякувати за консультації, бо я пишу «зі своєї колокольні», мої поради можуть бути не найкращими для Вас. Наприклад,
міцелій гливи Administr-or і Фермер радять купувати на сайті mycelium.com.ua – в них теж якісний міцелій і їх Переяслав-Хмельницький (Київщина) – це ближчедо Тернопільщини. І не забувайте, будь-ласка, про ПП Ірину Поплету зі Львова
(виробник міцелію гливи, шіітаке).
Щодо "технології dvasela", то вона заслуговує пошани, бо вона, гадаю, перевірена практикою, тобто працею.


Повідомлення відредагував Петрівна - Понеділок, 09.06.2014, 21:11
 
ПетрівнаДата: Субота, 21.06.2014, 13:06 | Повідомлення # 14
*
Група: Перевірені
Повідомлень: 8
Репутація: 1
Статус: Offline
Шановний Administ-r, щойно знайшла в інтернеті фотографії маломасштабних грибоводень в ЛатинськійАмериці (зокрема Центральна Мексика) (http://www.redalyc.org/pdf/685/68514206.pdf). В них форма блоків і центральна підтримка подібні до Вашої технології, правда? (фотографії на сторінці 8, чомусь не копіюються у мене...) 

Петрівна (www.fungistation.com.ua).


Повідомлення відредагував Петрівна - Субота, 21.06.2014, 13:08
 
Administ-orДата: Неділя, 22.06.2014, 10:00 | Повідомлення # 15
Admin SITE
Група: Адміністратори
Повідомлень: 21
Репутація: 5
Статус: Offline
Цитата Петрівна ()
В них форма блоків і центральна підтримка подібні до Вашої технології, правда?
Картинка не копіюється, бо у форматі PDE.
Так, це схоже на те що описував. Блоки розташовані на палях, у мене на металічних палях-стояках. Тільки відмінність у тому, що я між блоками закріплюю деревяні брусочки з тою ціллю, щоб верхній блок не давив і не "пресував" той, що розташований нижче. А також, щоб "дно" верхнього блока не перекривало "верху" нижнього блока, адже саме у цьому місці можуть прорости гриби.
Для порівняння:

Прикріплення: 9731118.jpg(99Kb)
 
Форум » Технології для сільського господарства » Технологія вирощування грибів (пошагова інструкція) » Технологія вирощування грибів (Процес вирощування гливи в домашніх умовах (в деталях))
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

uCoz-forum YD Свобода IP WebPlus тИЦ PROXI