Неділя, 22.12.2024, 10:18Вітаємо Вас Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Категорії розділу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

Повідомлення



Останні публікації

********
********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти

Сторінками газет та TV



Свобода - тернопільська газета





Оцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 315

Статистика переглядів

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


electronic mail:
gebev1961@gmail.com
evgyb@yahoo.com

НОВИНИ
Головна » Статті » ТУРІВКА

Село, Укрпошта і її листоноші
       Перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Ліна Кущ заявила, що в 2020 році щомісячна зарплата генерального директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського складе майже 1,9 млн грн.
     "Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський цього року суттєво покращить свій добробут.  Глава пошти буде отримувати зарплату в розмірі 1 886 808 гривень 30 копійок на місяць. З них 716 463 гривень 30 копійок – посадовий оклад, 693 843 гривні 00 копійок – щомісячна премія, 456 502 гривні 00 копійок – інші виплати, передбачені законодавством", – написала вона.
   (посилання на матеріал: https://u.to/dvZAFw)
    Давно хотів цю тему описати (стільки цікавих фактів вже було), та дружина не давала дозволу. Та сьогодні, коли виступаєш в ролі "тимчасового начальника", і читаєш вищевикладене з Інтернету про зарплату чиновника - просто не втерпів. 
      А який заробітний оклад працівника Укрпошти, наприклад у селі Турівка? Вдивляюсь в роздруківку (клаптик паперу розміром 13 х 6 см, мабуть економлять папір, заодно і дерева бережуть), написаний таким дрібним шрифтом, як на палці ковбаси одного з виробників. Ніби пахне м'ясом, а прочитати з яких промислових відходів виготовлена - не вдається.
Прийшлось документ збільшити у 4 рази. Недобачаю, але це кажуть вікове.

(Квитанція1. Зарплата рядової листоноші пошт.відділення).
      Офіційно прописано, що двом працівникам Турівського поштового відділення зв'язку повністю вистарчає два 8-ми годинні робочі дні на тиждень, або за їх бажанням чотири 4-х годинні робочі дні, щоб обслужити територію трьох сіл. Тому і заробітну плату нараховують з цього співвідношення.
Мабуть керівники думають так. Годину займає дорога з Фащівки до Турівки на пошту. Дві (2 години) для "обльоту" власної території (Турівка, Фащівка, Тарноруда), і година на дорогу назад.
Заперечу. Навіть при наявності такого літаючого транспорту, як мала баба Яга - не встигаєш !
Нижче, подаю норму тривалості робочого часу для працівників виробничого штату на 2020 рік затверджений начальником ВОПКП Демидась Т.Ю.

Календар робочих днів на 2020 рік для Турівського ПВЗ.
101 робочий день на рік, працює листоноша згідно цього графіку. А насправді? 
За фактом, двері у моїй хаті не закриваються 7 днів на тиждень !!!   
   Ніхто не питає, чи робочий у тебе день, чи вихідний. Несуть гроші за оплату енргоносіїв, земельні податки, поповнити рахунки мобілок, виписати газети, купити товари як харчування, так і товари побутової хімії. На ці товари встановлено план виконання. Якщо не виконано, то знімається сума з зарплатні.
    Люди сільської місцевості приходять вияснити чому в роздруківці за газ чи світло стоїть неочікувана сума. Це все приходиться розтлумачувати.
Цим двом працівникам ВПЗ (відділення поштового зв'язку) листоношам приходиться "мотати" кілометражі по трьох селах: Турівці, Фащівці, Тарноруді.
     Нести продукти харчування і товари гігієни: макарони, цукерки, вафлі, печиво, олію, консерви, ковбаси, мило і миючі засоби, торбу квитанцій, газет, журналів. Прибирати    приміщення і подвір'я і заготовляти дрова на зиму. Чистити сажу в грубці і робити ремонти власним коштом. 
     То ж  нижче, подаю роздруківку своєї зарплати, як тимчасово виконуючого обов'язки начальника Турівського ВПЗ.

(Квитанція2. Зліва зарплата начальника пошт.відділення Турівки)
Ніякі пільги не передбачені, що приходиться відкривати сотні дверей. Нести важкі торби в різну пору часу, не дивлячись на погоду, попри посадки лісу, болотами сільських доріг, петляти подвір'ями де собаки без припону.
- Нє-є-є-є, він не кусає! Не бійся! То файний песик і розумний такий, - запевняє жінка на одному обійсті погладжуючи свого улюбленця.
А той розумний, взяв і вкусив.
- Ой, Барсік. Ти, шо. А ну йди звідси (це, як вибачення за погану поведінку собаки).
А листоноші, що з того!  Нога покусана, все, що могло, вже сталось!
     Або такий комічний випадок.
     З витягнутими до колін руками, в яких дві важелезні сумки прямує працівник пошти до чергової хати. В одній сумці газети, журнали і все інше з паперових виробів (туалетний папір теж),  в іншій додаткова послуга від Укрпошти для населення - ковбаси, шинки, бочки, заяці, а загалом - м'ясні вироби наших виробників. Все, як в супермаркеті, хоч у Турівці є два магазини.
    Щоб не тарабанити цю поклажу до ще одної хати, яка майже поруч, ці сумки жінка залишила біля хвіртки першої хати. Оглядаючись на них, швиденько побігла запхати газету за клямку дверей абонента Укрпошти.  До дверей не встигла, бо звідкілясь взявся рудий собака.
   Сусідський пес і листоноша одночасно кинулись до сумок. Дистанцію у 40 метрів, таки виграв пес.
   З двох сумок, ні обласних газет, ні журналу "В гостях у казки" не взяв. Взяв те, що треба. На це видовище варто було б подивитись вживу. Коли дві жінки (одна з них хазяйка собаки) бігали колами по оболонні біля старого сільського млина, і намагались забрати те, що тільки що з сумки взяв пес. Цей песик і справді був розумний. Бо відбігши 10 - 15 метрів, помаленько під'їдав свого смаколика, і знову взявши його в зуби біг далі. 
     Намотуючи чергове коло на майдані, захекані жінки побачили, що відбирати вже в принципі нічого. Та й собака знесилений переслідувачами здався на милість своїх ворогів. Тримаючи лапами маленький огризок колись великої шинки, доїдав її і мабуть думав собі: "А тепер, робіть зі мною що хочете, я вам її вже не поверну".
   - Та я заплачу за неї, каже старенька жінка (власниця собаки). - Коли він таке ще буде їсти?
Такі ось історії. Сумка листоноші стала легшою. Собака мав би бути на припоні, або його немає бути взагалі. Повірте, я не проти собак, але ті, що без припону, роблять шкоду по сільських подвір'ях, нищать домашню птицю, гадять де попало. Та власники на зауваження не переймаються цим.
Але вернемось до зарплат працівників місцевого відділення поштового зв'язку.
     Підсумуйте на цих двох документах-квитанціях суму в графі:  "Належить до виплати за грудень 2019 ...".
     Це зарплата листоноші, яка має на обслуговуванні частину Турівки, Фащівки і Тарноруди. Підсумуйте заробітну плату начальника ВПЗ і одночасно листоношу, яка має обійти і рознести перечислені товари по Турівці, дочекатись спец.машини з поштою, написати і здати всі звіти і т.п.
    Про посадки та лісосмуги згадував. 
Ці жінки прокладають собі маршрут снігами, волочачи санки з провіантом для населення (у Фащівці магазину, як такого, вже роками немає, тому листоноша - це як бонус !). Мав би бути супровід, особливо коли виплачують пенсії, чи видають гроші за паї. Але охорону в такі критичні дні вони мають. Це - талісман часів Ющенка (чи оберіг, думайте як завгодно).
    Дещо з минулого. У 2009 році у поштові відділення надійшли особливі обереги з логотипом Укрпошти для охорони листонош (див. мал. з собакою) "Листоноші! Будьте обережні!"
    Зразу і не збагнеш, чи то заклик до місцевого населення, щоб боялись листонош, чи то листоношам потрібно боятись того, хто на малюнку? Продумайте свій варіант.
    Так, чи інакше, це міг би розповісти автор цього мистецтва. Але цікаве наступне.
До цього календарика був прикріплений супровідний документ, який засвідчував, що ця листівка "особливо заряджена", кимось на подобі Кашпіровського чи Чумака (все розсмоктувалось, навіть те, що не треба). І злодій, який відважиться на протиправну дію, побачивши таку листівку, кинеться навтьоки! І це без жартів!
    На щастя не було нагоди в цьому переконатись. Але Барсіки і Шарики, показавши їм таку листівку - якось дивно дивились на того, хто їм це показував і зовсім не лякались.
    Можливо у когось з листонош сусідніх сіл зберігся цей супровідний лист-документ (чи інструкція по користуванні) до оберега, на жаль я зберіг тільки листівку. До цього часу мене охороняє.
    Особливі колізії відбуваються, коли жителі сіл звертаються на славну Укрпошту для поповнення телефонного мобільного рахунку. 
   - Укрпошта!? - лунає голос в слухавку. - Хочемо поповнити телефонний номер.
Десь там, за тридев'ять земель у Підволочиську, якийсь оператор записує номер мобільного, який необхідно буде поповнити.
    Номер кілька разів продиктовують в слухавку телефонного апарату, щоб не наплутати в цифрах. Бо, майже щотижня таке трапляється.
   Через кілька годин, абонент який просив листоношу поповнити рахунок передзвонює, що його мобільний не поповнили.
   Працівник пошти в свою чергу, перебираючи купу паперового хламу (десь пропала квитанція за газ написана від руки, бо компанія не спромоглася через зайнятість зробити роздруківки, тому всі копії квитанцій вручну пишуть на клапті паперу), згадує добрими словами працівників Укрпошти, передзвонює на тільки їй відомий номер і виясняє, чому не поповнено мобільний телефон мешканця Турівки.
   Виясняється, немає того, хто це може зробити у Підволочиську. Настільки це складна робота, що крім відсутнього працівника, цієї роботи більше ніхто не спроможний зробити.
- А коли ви поповнете номер мобільного?
- Може завтра, відповідає працівник районного відділу зв'язку.
- Але завтра субота! Докучає своїми запитаннями зайнятих працівників Укрпошти листоноша.
- Завтра поповнимо, вже ствердно відповідають.
Космічна швидкість. А абоненту що до завтра робити? Чекати! 
 Згідно з геохронологією ми сьогодні живемо у Фанерозойському еоні, кайнозойської ери, четвертинному періоді (антропогене), епосі голоцену (що написав? Сам не знаю. В Інтернеті вичитав). 
    Третє тисячоліття надворі !!! Згадується минуле.
- Альо! Альо! Качанівка?... Качанівка, дайте Підволочиськ. В слухавці щось клацає, свистить, гуде.
- Фащівка! Балакайте, вас з'єднали! - голос оператора проміжної телефонної АТС села Качанівка.
- Але, ніц не чути! Кричить абонент в трубку телефонного апарата з ручкою (були такі телефони 60-х).
Щось подібне відбувається при поповненні мобільних у місцевому відділенні зв'язку села Турівка.
    Ще раз! Третє тисячоліття. Інтернети в кожній хаті, електронні платіжні системи, емейли, транзакції і т.п. Вже давно цю паперову творчість можна перевести в електронну, поставивши якийсь старий списаний системник з монітором.
    Але тут 60-ї роки. "Теліфон", єдиний на все село, дискового набору номера в приміщенні ВПЗ. Правда вже не працює. Хтось там (буквально на днях) вліз в "комутаторську" де шкафи з обладнанням 67 року, але минулого тисячоліття (мабуть переплутав з туалетом), і щось там чимось обірвав. Доречі - туалету місцевий відділ зв'язку, теж немає, тому й дивно, чого туди забрів. 
   То ж відділення зв'язку - без зв'язку.
    Добре хоч КиївСтар працює, з його доступними тарифами (не буду поки-що переключатись на цю тему). З районом зв'язуються по мобільному.
    Листоноші з посинілими від холоду руками туляться до кафельної грубки, час від часу підкладаючи в неї порохняві патики, які самі колись заготовили за власний кошт.
   Їм ще писати й писати. А руки грабнуть від холоду. А ще, треба дочекатись машини і отримати товар, пачки грошових купюр і все інше.
   Був час, коли отримуючи десятки тисяч гривень для виплат пенсій, дві працівниці пошти недораховувались купюр у пачках. То відсутня 100 грн купюра, то 50 грн. Зразу всієї маси грошей не перелічиш в холодному приміщенні. Адже тільки виплати за паї складали суму у півтора мільйона гривень (1 500 000 грн). Приходиться довіряти тому, хто пакує ці купюри. Все базується на довірі, ми ж люди!. І такі недостачі вже почали ставати системними. Якось, це припинилось. Але на той час гроші потрібно було викласти з власної кишені.
   Про холодне приміщення Турівського відділення поштового зв'язку. Цього року нам випала тепла зима. Якщо надворі температура +2°С, то в приміщенні  +5°С. 

Територія обслуговування яка припадає на двох листонош ВПЗ села Турівка.
- Ти знаєш, наша пошта вже буде так працювати, як Нова Пошта!, - чую радісну звістку жінки. А я собі думаю: "Чого ти тішишся, ніби від того у тебе буде більша зарплата?".
Читаю. "У першому кварталі 2015 поштовий оператор «Укрпошта» планує запустити для користувачів нову послугу - швидку доставку з китайських інтернет-магазинів. З початку наступного року посилки до 2 кг, замовлені в китайських інтернет-магазинах на кшталт Alibaba, Taobao, Tmall і китайського eBay, будуть доставлятися в Україну окремим потоком".
А під осінь 2017 року «Укрпошта» запустила доставку посилок з інтернет-магазинів України. Компанія «Укрпошта» оголосила про початок пілотного проекту, де оплату доставки посилки здійснює одержувач. Ця послуга, в першу чергу, спрямована на інтернет-магазини. Мідним тазом накрився пілотний проєкт (моє бачення).
    Згадую прикрий випадок. Ще 2008 року, мав нагоду переконатись, які проблеми можуть виникнути. Замовляв фотокамеру, як весільний подарунок в інтернет-магазині Vilka.com. Гроші за камеру у Підволочиському пош.відділенні вислали на іншого одержувача. Дуже довго тягнулась переписка і дзвінки з цим магазином, хоч насправді була помилка працівника районного відділення зв'язку, яка не ту цифру вписала і гроші були перераховані на іншого одержувача. 
    Мені часто приходиться замовляти речі через Інтернет. У своїх замовленнях перепитую, чи можуть вислати товар Укрпоштою?
- Ой, ні. Ми з ними не працюємо.
На запитання, чому "ні", в одному Інтернет-магазині пояснили так: "Ми, вам відправили товар, і чекаємо на ваші гроші. Але проходять тижні, ви своїм товаром користуєтесь, а гроші за товар на наш рахунок не поступають. Запитуємо в Укрпошти, а нам відповідають - грошей нема. Ми виплатили пенсії пенсіонерам і т.п, тому чекайте!".
     Ось таку відповідь дав мені один з працівників Інтернет-магазину. Чи справді так, чи ні - не знаю. В таке важко віриться, але у нас ...
    Цей викладений матеріал стосується не тільки поштового відділення села Турівка, але усіх поштових відділень сіл нашого та інших районів. Якщо, хтось з працівників цих відділень буде його читати, то впевнений, що підтвердить вищевикладене та доповнить іншими подробицями.

Поділитись матеріалом:
   
Категорія: ТУРІВКА | Додав: Євген (17.01.2020)
Переглядів: 1641 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In ]
New-forum uCoz-forum GD Свобода IP WebPlus тИЦ WebSpidTest PROXI x-sity