У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос Воскрес!».
Зазвичай в такий день є можливість зустрітися та поспілкуватися з своїми рідними, близькими родичами і просто друзями, колективно сходити до храму.
Страх, сум і самотність - це точно не ті слова, які підходять до такого Великого дня. Але так вже склалося, що 2020 рік несподівано приніс біду, про яку ми знали ще наприкінці минулого року, але не чекали її у себе і в таких обсягах. Тому дуже хочеться, щоб ми цінували те, що маємо тепер, бо все може змінитись в одну мить. І вже ніколи не буде так, як було до цього.
Сьогодні Благовіщення – одне з найважливіших християнських свят. Колись в такий день завжди було переповнене приміщення нашого храму і десятки людей знадвору. Нині в церкві іде відправа. В приміщенні тільки троє, усі інші надворі (всього 11 чол.). Всі стоять у захисних масках на певній віддалі один від одного. Сумне свято. Сумні новини по телебаченню. По окремих областях викопують ями на кладовищі для можливих померлих.
Вже повертаючись додому, бачу "легковушку" біля нашого сільського ФАПу (хто не знає абревіатури (скорочення) - фельдшерсько-акушерський пункт). Пункт першої невідкладної медичної допомоги в малих поселеннях України.
Якісь чутки і розмови про його закриття поширювались селом, але конкретно нічого невідомо.
Але нині 7 квітня, якісь люди робили знімки нашого ФАПу. Можливо у такий Великий день, ці люди приїжджали з добрими намірами, і в їхніх планах відремонтувати фасад будинку, зробити капітальний ремонт в середині приміщення та забезпечити всім мінімально необхідним працівника цього закладу.
Я сподіваюсь на це. І ви певно так думаєте?
Бо припинив діяльність в селі магазин (через якісь невідомі причини), закрили у свій час школу (через малу к-ть учнів), бібліотеку (бо справді, хто буде читати книжки про партизанів радянської доби?), час вже не той. Але сільський ФАП закрити? Та ніхто на таке не піде! Ще ж якесь село із 100-ма жителями!
Ніколи такого не казав, але "плідна" праця депутатів за 30 років незалежності знищила малі села вщент, або перетворила їх на хутора. Хто поспорить? Наше село було "зав'язане" на тр.бригаді та фермі, бо іншої роботи в селі не було, і воно ще тріпалось до 1995-2000 року.
На цю тему можна говорити і спорити, та кожен "дивиться з своєї колокольні", бо живу у такому селі, в якому немає нічого з того необхідного, що є по других селах - вони "щасливчики".
Але інколи думками поринаєш у теплі спогади дитячих років. Не все так погано було тоді. І цей будиночок збудований в 70-х виглядав зовсім по іншому в ті роки. Все минає.
Та маємо картинки сьогодення, хоч би й - Фащівський ФАП. Відеоролик будівлі ФАПу в Фащівці станом на 7 квітня 2020 року. Видатки на бюджетні установи.
Переслали цікавий документ про витрати Підволочиської ОТГ на бюджетні установи що знаходяться на території села Турівка.
Звичайно, що після кризи державі потрібно буде відновлюватись. За найкращих прогнозів з коронавірусом, якщо криза триватиме ще й у червні, то нам буде дуже важко – почнеться скорочення усіх програм і соціальних виплат. Видатки ОТГ на установи Турівки. І дещо з того, що знаходиться в цьому документі буде переглянуто.
Останнім часом якась зацікавленість виникає до нашого ФАПу у керівництва Комунально некомерційного підприємства "Центру первинної медико-санітарної допомоги" Підволочиської селищної ради. Про це вже писав.
(профілактика коронавірусу від Мирослава Вовчка за посиланням: https://youtu.be/RZl5vEYa7l0).
Розмовляв з молодим хлопцем, який запитував: "... як би зробити так, щоб село ще якось трималось?".
А що відповісти, коли "поїзд уже пішов" ще минулого тисячоліття.
У селі Турівці за участю двох-трьох організаторів роблять гарний сквер і все село причинилось, бо розуміє, що це для блага усіх.
І у нас в Фащівці, на території ФАПу можна висадити оріхи, сливи та інші плодові дерева, зробити гарний дитячий майданчик (обговорити деталі), адже територія дозволяє. Та молоді батьки повинні підключитись до цього, для своїх же дітей зробити добру справу. Але на разі, давайте всі разом переживемо цей важкий час.
****Поділитись матеріалом: