П`ятниця, 20.09.2019, 06:54Вітаємо Вас Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні публікації


********
********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 273

Статистика переглядів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@yahoo.com

(067)9296598

НОВИНИ
Головна » Статті » РІЗНЕ

Про грип, віруси і бактерії
Матеріал написаний не спеціалістом в галузі медицини, не для реклами якихось препаратів, а для того, щоб зрозуміти для себе різницю між вірусами і бактеріями грипу.
Вірус. Він появляється нізвідки і так само безслідно щезає на якийсь відтинок часу. Мініатюрний невидимий паразит, який в сотню раз менший за бактерію, і в сотню раз страшніший за неї.
Деколи кажемо, що посиляться морози і захворюваність піде на спад. Та чомусь епідемія грипу не появляється влітку, коли тепло і волого (під час дощів). А саме взимку. Ось і зараз в селі з перших днів грудня почали хворіти люди.
А які способи лікування знаємо?
Перегортаєш сторінки інтернету, щоб для себе вияснити, як боротися з вірусом грипу? А ніяк. Ніякі антибіотики, амізони, парацетамоли та інша "хімія" йому не страшні. Єдиний дієвий засіб - це щеплення до появи хвороби (коштує на сьогодні до 170 - 200 грн). Але його немає в селі (в районі теж). Ну може у обласному центрі - незнаю?
Кілька днів тому проскочила інформація від журналістів (а їм чомусь хочеться вірити, бо всі інші брешуть - це я про депутатів) по ТСН на 1+1 (телеканал), що препарати Таміфлю (осельтамівір) та Реленза (занамівір) можуть поставити хвору людину швидко на ноги, і доказана їх ефективність проти вірусів типу А і Б. Вперше про них почув під час грипозної метушні 2009-2010 років. Тоді під час епідемії свинячого грипу у Мексиці загинуло 86 тис. людей (такі дані вичитав). У нас в Україні померло кілька десятків людей.
Та цей препарат не панацея, адже за інформацією деяких вчених ці препарати мають дуже виражену побічну дію (це ж не жарт випив одну - дві таблетки і здоровий). А ще купити їх не купиш, бо продаються по рецепту. А скоріш за все в аптеці скажуть що немає (може справді немає?). Ціна на них в інтернет-аптеках коливається від 480 грн і по зростаючій.
Отже залишається щеплення, як профілактика запобігання ускладнень від цієї недуги. Як профілактика і оксолінова мазь, яка являється деяким бар'єром для проникнення вірусу в організм людини. Як профілактика і власна гігієна. А коли вже захворів - надія на імунну систему, яка включиться в боротьбу з чужинцем-вірусом (про неї потрібно було потурбуватись заздалегідь). Макрофаги і лейкоцити зроблять свою роботу. 
Кожен новий варіант вірусу унікальний і тому розпізнається нашою імунною системою як новий варіант. Отже, щорічна епідемія грипу розгорається тому, що імунна система людей зустрічається з незнайомим їй варіантом вірусу. Всі минулі варіанти вірусу (ті, що заражали людини в минулому) блокуються імунною системою відразу після їх проникнення в організм.
Улюблене місце розмноження для вірусу грипу - це верхні і середні дихальні шляхи, тобто ніс, носоглотка і трахея. Проникаючи в організм людини вірус спочатку прилипає до клітин епітелію дихальних шляхів, а потім проникає і в самі клітини. Після проникнення в клітину вірус вивільняє свій генетичний матеріал (РНК) і починає активно розмножуватися. В одній зараженій клітині утворюється кілька мільйонів копій вірусу (!). Нові вірусні частинки залишають уражені клітини і потрапляючи в міжклітинний простір заражають сусідні здорові клітини.
А далі почнеться підвищення температури тіла і цього не треба боятися. При 37 - 37,5°С збудники хвороби ще досить комфортно себе почувають. Та розумний механізм людини нарощує цю температуру до 38°С (при такій температурі мікроби не діляться і не множаться). При температурі за 39°С - збудники гинуть. Тому, так застерігають лікарі не збивати температуру, коли вона не досягне цих показників. Температура може піднятись до 40°С, та навіть в цьому випадку немає причин для хвилювань, коли вона піднялась в перший день захворювання. Інша річ, коли вона сягає таких показників на третій та четвертий день. Тоді до лікаря і антибіотики.
Єдина небезпека - ризик зневоднення організму від процесів потовиділення, частого пульсу, кашлю і рвоти. Отже, коли не існує лікарства проти вірусу, організм з ним справиться сам при умові, що в нормі імунна система. Та після відвідин організму цього непроханого гостя, у нас залишаються токсини і бактерії (залишки життєдіяльності віруса). Тому часто можна почути вислів, що не такий страшний вірус - як ускладнення після нього.
Слід пам'ятати, що люди помирають не від вірусу грипу, а через інтоксикацію організму. Ця інтоксикація виникає через:
а) життєдіяльності та розмноження вірусу, який селиться в наших клітинах;
б) розкладання наших власних неповноцінних клітин, які руйнуються вірусом;
в) імунної реакції організму на вірус.
Імунітет виробляє антитіла, розпізнавши антиген вірусу. В результаті гине і антиген, і антитіло. Ці мертві залишки в ідеалі мають бути виведені з організму. Якщо цього не відбувається або відбувається в недостатній мірі, ці мертві клітини посилюють інтоксикацію організму. Найбільше від інтоксикації страждають нирки і печінка (наші фільтри), але страждають і говний мозок і м'язи.
Вірус грипу не виникає внаслідок переохолодження організму (десь протягнуло чи попали під дощ - від цього на грип не захворієте), не потрібно плутати його з простудою. Проникнувши в організм, вірус в перші дні не дає про себе знати. Поширюватися вірус грипу починає раніше, ніж людина дізнається про те, що вона хвора. На відміну від інших заразних хвороб, грип може передаватися за добу до появи перших симптомів недуги. Після того, як симптоми проявилися, дорослі хворі поширюють вірус 5-10 днів. Але, після 4 днів хвороби сила поширення вірусу помітно знижується. Тому, так часто чуємо що висока температура повинна нормалізуватись на 4 день, якщо цього не сталося - негайно до лікаря. А ось діти поширюють грип іноді більше 10 днів.

Бактерії в свою чергу (це живі організми, навіть з своїм "розумом"), які швидко діляться і множаться. Але, коли проти вірусу ліків не існує, то ми знаємо що проти бактерій у нас є антибіотики. Хибна думка.  Їх не рекомендується застосовувати при грипі.  Бо при грипі антибіотики не тільки не допомагають, а навіть шкодять вбиваючи корисні бактерії. А призначаються тоді, коли організм не впорався з вірусом і виникли ускладнення, зокрема приєдналася бактеріальна інфекція.
Такі ліки допускаються для запобігання ускладнень, як наприклад - пневмонія, пієлонефрит. Крім цього застосування антибіотиків на свій розсуд призводить до того, що невідповідна доза препарату не вбиває бактерію остаточно, а ця в свою чергу виробляє стійкість проти антибіотика. Ця стійкість розвивається внаслідок мутацій або в результаті придбання генів резистентності від інших, вже існуючих стійких бактерій.
Є одна особливість в бактерій, це накопичувати "знання та досвід" і ділитися інформацією з іншими бактеріями (навіть іншого виду), як наприклад про протидію антибіотикам. Ось тому нас і застерігають від самовільного застосування цих хімічних сполук. Тому слід пам'ятати:
а. Антибіотики потрібні не завжди;
б. Неправильне застосування призводить до стійкості до антибіотиків;
в. Стійкість до антибіотиків збільшує тривалість захворювань і кількість смертей;
г. Стійкість до антибіотиків може повернути суспільство в той період, коли звичайна інфекція може легко вбити людину.

Виписую з різних джерел рекомендації при перших ознаках захворюваності на грип.
Головне - з перших годин почати пити противірусні засоби (всі вони ефективні в перші години хвороби). Їх досить багато, не всі дорогі, можна вибрати за доходами: Аміксин, Амізон, Гропринозин, Інгавірин, Таміфлю, Тамівір, Тамігрип. Краще пити будь-який, ніж ніякий! Але оптимальний на сьогодні вибір - Інгавірин, результати по ньому переконують (правда ціна в межах 260 - 400 грн).
НЕ ПРИЙМАТИ: амідопірин, антипірин, фенацетин, аспірин (ацетил саліцилова кислота), метамізон, ібупрофен - вони тільки несуть шкоду. Багато є препаратів "пустишок", як наприклад - оциллококцинум. 
Найбільш безпечним жаропонижаючим являється парацетамол. Але треба розуміти що жаропонижаючі препарати терафлю, флюколд, фервекс, колдрекс, антигрипін, ринза, римантадин, колдакт та ще цілий ряд препаратів в своєму складі мають той же парацетамол + різні допоміжні сполуки. Тому не можна застосовувати лікарства, які містять в своєму складі один і той же компонент жаропонижаючого. Крім цього, ці препарати знімають симптоми хвороби а не лікують її від інтоксикації спричиненої бактеріями.
Тож лихоманка - це нормальне явище при грипі, і збивати температуру вище переліченими препаратами потрібно тоді, коли це стає загрозою для здоров'я людини, переступивши допустимі межі на позначці термометра. Що потрібно робити в таких випадках?
Насамперед - БАГАТО ПИТИ РІДИНИ. Не має значення якої (ледь теплі або прохолодні напої, бо гарячі ще більше піднімуть температуру тіла): мінералка, соки, компоти, чаї, кава, відвари з суниць, чай з листя липи (навіть розведене у теплій воді варення). Особливо чай з прутиків малини та інше. Не зловживайте напоями, які містять кислоту (апельсиновий сік, чай з лимоном) вже тоді коли захворіли - це допустимо на перших порах. Віруси бояться кислого середовища, але при важких формах грипу збільшується ризик розвитку бактеріальних ускладнень. Тому в перших два дні, такі напої допустимі, а в подальшому від них потрібно відмовитись. Адже бактерії добре розвиваються якраз в кислому середовищі.  Корисно чай з медом і маленька скибочка лимону, спочатку остудити чай до температури 35-39
°С, після цього додати мед і невеличку (ми ж говорили про кислотність) скибку лимону.  Пити в такій кількості, щоб "по маленькому" в туалет бігати щогодини. Тобто вимивати з організму токсини і бактерії. Полоскати горло теплою підсоленою водою. Рецепт: одна чайна ложка (5 мл) соди і дві склянки (500 мл) води. Провітрюйте кімнату, достатньо відпочивайте і спіть. Не укутуйтесь в покривала і не робіть всякі "парникові" ефекти, дайте тілу вільно дихати. При підвищеній температурі тіла 38-39°С (при умові, що в кімнаті тепло), рекомендується стати під водяний душ для зниження температури. Температура води при цьому має бути приємна для тіла (в жодному разі не гаряча і не холодна). По цьому питанні прослухайте поради лікаря Р.Гофман записані з телепередачі.
Дуже інтенсивне і швидке підвищення температури тіла при неефективності звичайних жарознижуючих засобів передбачає використання суміші анальгіну і димедролу (такий собі коктейль, тільки не "Молотова"). Як правило після уколу вже через 15-25 хвилин настає полегшення. Повтор дозволяється не частіше 6 - 8 год. 
Існує такий вислів: якщо грип не лікувати, то організм справиться з хворобою за тиждень, якщо лікувати то полегшення наступить за сім днів.
Ще раз повторюсь. Матеріал написаний для ознайомлення, а не для рекомендацій в лікуванні недуги, і взятий з різних інтернет ресурсів. 
Прослухати аудіозапис лікаря Ріти Гофман про те, як себе вести при захворюванні на грип, та почути методику полегшення стану хворого (нажміть на сірий значок нижче, щоб запустити Flash Player):

Будьмо здорові.
Також рекомендую переглянути ЦЕЙ МАТЕРІАЛ.


 
Категорія: РІЗНЕ | Додав: Євген (21.12.2016)
Переглядів: 585 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
1 Євген  
Так, як грип в селі набирає масовий характер, поділюсь рецептом його лікування перевіреному на власному прикладі. Остерігайтесь самолікування, адже організм кожної людини індивідуальний і по різному реагує на медпрепарати! Проконсультуйтесь з лікарем!
Хронологія лікування:
20 грудня (вівторок) - загальна слабкість і нежить. Температура 36,8°С - 37,2°С. Лікування: табл. Римантадин (по 1 табл/три рази на день);
21 грудня, (на протязі дня) - ломота в тілі, температура 38,0°С - 39,0°С. Лікування: табл. Римантадин (по 2 табл/три рази на день), на вечір (при високій температурі і поганому самопочутті) укол (суміш анальгін+димедрол, доза по 1 "кубику" кожного препарату);
22 грудня (четвер) - температура на протязі дня 37,3°С - 37,9°С. Лікування: 1 табл. Парацетамол (зранку, для зниження температури) + Римантадин (по 1 табл/3 рази на день), на ніч пакетик Фервекс + 1 табл. Ципрофлоксацин (антибіотик)по 1 табл/2 рази в день, а за 2 години до прийому антибіотика - приймаємо пробіотик Лінекс (який відновлює нормальну мікрофлору кишечника, адже антибіотик її знищує);
23 грудня (п'ятниця) - температура 36,7°С - 37,2°С, на вечір 38,2°С. Лікування: антибіотик Ципрофлоксацин (по 1 табл/2 рази в день) + Римантадин (по 1 табл/три рази в день), на ніч (суміш анальгін + димедрол, доза по 1 "кубику" кожного препарату). Незабуваємо про пробіотик Лінекс;
24 грудня - температура 36,6°С - 37,0°С. Лікування: (Римантадин (по 1 табл/два рази в день) + антибіотик Ципрофлоксацин (по 1 табл/два рази в день);
25 грудня - температура 36,6°С - 37,0°С. Лікування: антибіотик Ципрофлоксацин (по 1 табл/два рази в день);
26 грудня - температура в нормі, антибіотик Ципрофлоксацин (по 1 табл/два рази в день), перед (чи після його вживання за/через 2 години - 2 капсули Лінекс).
Окрім цього всі дні рясне пиття, періодичне провітрювання кімнат і дотримання всіх норм гігієни (наскільки це можливо в селі).

0
2 Administ-or  
Цікавий метод для зниження  (навіть нормалізації) температури у дитини (з розповіді її мами) провели молоді лікарі на виїзді.
Це розтирання розведеною навпіл з водою горілкою. Розтирання від пяток до грудей і плечей (дуже інтенсивно). Тільки-но закінчуючи розтирання верхньої частини тіла, інший лікар (або хтось з домашніх), вже приступає до розтирання нижніх кінцівок. І так - 7 разів !!! Температура швидко приходить в норму.
В одній з публікацій знайшов: "Не рекомендується дитину розтирати спиртом або горілкою з метою зниження температури тіла, так як це може призвести до звуження периферичних судин, що ще більше посилить ситуацію. Щоб збити температуру у дитини, розтирання можна проводити тільки водою кімнатної температури, але тільки якщо дитина добре реагує на цю процедуру. При плачі або крику, розтирання краще припинити, інакше температура може тільки підвищитися". 
Це вже вирішувати вам, але я описав про розведену горілку.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
New-forum uCoz-forum GD Свобода IP WebPlus тИЦ WebSpidTest PROXI x-sity