П`ятниця, 20.09.2019, 06:30Вітаємо Вас Гість | Головна | Реєстрація/Sign Up | Вхід/Log In

Форма входу

Пошук по сайту

Міні-ЧАТ

ПовідомленняОстанні публікації


********
********
Videofilm uroczystości
200 – lecie kościoła Świętego Stanisława w Tarnorudzie.
В розділ VIDEO-матеріали завантажено 3 фільми приурочені події святкування 200-річчя храму в селі Тарноруді.
Відео - матеріал про похід на Стінку для вшанування пам'яті трагічно загиблих 1945 року
********
********
********
Приємного перегляду

Портали/сайти


Сторінками газетСвобода - тернопільська газетаОцінка сайту

Оцініть сайт Фащівки
Всього відповідей: 273

Статистика переглядів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters

Реквізити сайту:


E-mail the site:
evgyb@yahoo.com

(067)9296598

НОВИНИ
Головна » Статті » ФАЩІВКА

Нас повільно вбивають !
Вкотре збираюся про це зло написати, та весь час відкладаю. Не впевнений, що це на когось вплине. Ми, мешканці закинутих та убогих сіл ціле життя боремося з своїми проблемами створеними самими та кимось.

Маленькі мальовничі села. Потроху вимирають люди, а села перетворюються на непрохідні хащі. Процес уже незворотній і всі це розуміють.

Безробіття в селі немає, але за роботу ніхто не платить. Бо немає того, хто б платив - роботодавця. Тому перебиваються тим, що виростили в себе на городі і в хліві. З цієї нещасної господарки потрібно щось за безцінь продати, щоб оплатити газ, світло та купити необхідне (про це вже писав і не хочеться дублювати тексти). І коли тобі за N-десят, то ти як на підводному човні не "рипнешся" з цього села нікуди. У свій час, ми опинилися в ньому через різні обставини, не тільки тому що ти погано вчився і "протирав штани" на задній парті в школі. До цього ла*на вже привикаєш, незважаючи на експерименти влади над селом (треба розуміти над нами), тільки б ніхто не знищував тебе фізично і не перекривав кисень.

Неймовірна прірва між умовами життя села і міста. Щось порівнювати немає сенсу. Та хтось закине - в селі дихаєш чистим повітрям, а не асфальтним смородом. Вагома перевага, бо чиста вода і повітря - запорука довголіття.

Тут потрібно внести корективи. 

Вода. Як такої чистої води, в селі дуже мало. Ще з минулого 2015 року повисихали криниці, або рівень води впав до таких показників, що вже виникла необхідність бурити нові глибокі свердловини (і знову немалі кошти). Літня посуха 2015 року, коли за літо випало два дощики і цьогорічна. Показники води в колодязях по нітратах перевищують норму у рази. Необдумані дистанції розташування септиків від криниць, неконтрольовані обробки пестицидами власних городів та полів призводять до отруєння води, яка в нашому організмі складає 70% (в і-неті вичитав, а не тому що такий мудрий).

Повітря. Наука не стоїть на місці. Ми, живемо в селі і пробуємо створити собі міський комфорт: природний газ є, вода під напором (гідрофори), душові кабіни, щоб помитись після повсякденної важкої праці, туалети в хаті (а чого вночі бігати і собак лякати?), комп'ютери та інтернет (вай-файв, чи то вай-фай. Ні краще отак wi-fi, як то його перекласти? Якщо на Google-перекладачі з англійського на російський, то "вай-фай", а якщо на український - то "WI-FI". Не спромоглися кирилицю включити Googl-овці). Отже, пробуємо в селі досягти рівня міста, а технічні новинки в цьому допомагають. 

От читаю, що вода у нас забруднюється все більше та інтенсивніше. І що існує дві складові в сучасному антропогенному очищенні води: кількісна і якісна. Кількісна складова зумовлена суттєвим, а в останній час мало не експонентним збільшенням чисельності народонаселення на Землі. Це є, за великим рахунком, результат першого протистояння Людини і Біосфери, коли первісна людина-консумент оволоділа вогнем і стала ще й надзвичайно активним деструктором – спалювачем органічних речовин. Саме ця подія вивищила Людину над усім іншим тваринним світом, відкрила перед нею справді необмежені можливості – від розселення по всій земній кулі аж до «завоювання космосу», а водночас спричинила шалене забруднення ґрунту, повітря і, звісно, води як фізіологічними, так і виробничими відходами. Друга – якісна – складова забруднення довкілля пов’язана з другим за віком протистоянням Людини і Біосфери, коли Людина – первісний консумент і еволюційно набутий деструктор – стала ще й продуцентом, тобто синтетиком різноманітних хімічних сполук – від нітрогліцерину до діоксинів.

Щось зрозуміли? А я дуже мало, бо "штани протирав". Але знаю, що наука не стоїть на місці. І коли по селу проїжджає ледве вписуючись у вузьку у вибоїнах та підсипану висівкою дорогу імпортна чудо-техніка керована комп'ютером і супутниками (яких ще не збили навколоземні астероїди), то з благоговінням і трепетом проводжаємо цього монстра створеного розумним творцем, заздрісно вдивляючись в водія чудо-техніки (адже така честь випала володіти такою машиною). Так, це  гутовці поїхали - кажемо (похідне від власника компанії "МРІЯ" - Гути М.І.). А хто його там знає, чи то гутовці, чи їх правонаступники, чи може ті, що мають "плечі" ТАМ і можуть відібрати щось у таких самих як вони. Хто керує тепер тими полями? Люди в селі не дуже переймаються, головне щоб за паї вчасно плату давали.

Реклама. В шести областях Західної України земельний банк агрохолдингу "Мрія" складає 180 000 га, 22 000 000 грн в 2015 році направлено на соц.проекти. Благодійний фонд Агрохолдингу підтримує громади населених пунктів, ремонтує дороги, виділяє кошти на підтримку АТО, медицину тощо. Кажуть, що у вищезгаданих правонаступників, керівників агрохолдингу "Мрія" в наявності надсучасна (майже космічна) техніка. Але тут хочеться зупинитись у хвальбі і копіюванні тексту з офіційного сайту агрохолдингу, які так гарно себе описують. Тому що, ці сучасні надвисокі технології мали б працювати на благо людства, а не на його шкоду. 

Я ж абзац про повітря створив, ще й жирним його виділив, а так і нічого не сказав. Отже, вода у Фащівці непридатна для пиття. А повітря, яким дихаємо?


12 червня (неділя). Зранку і майже під полудень всі відчували різкий сморід (може комусь запах) гербіциду. Кажуть вночі, вже вищезгадані, оцей "первісний консумент і еволюційно набутий деструктор" обробляли засіяні соняшником  поля гербіцидом. Незважаючи на північно-західний вітер 5-6 м/с (по Gismeteo, а може брешуть), який час від часу міняв напрямок. Фащівка розташована в долині двох пагорбів. Колись, при обприскуванні полів розхід води на гектар складав 200 - 400 л води. Завжди дивувався що обприскування з літака складає 50 - 60 л води на га  (це ж треба, яка технологія). Надсучасні обприскувачі згаданої компанії кажуть ("кажуть"- бо не перевірено) через спецфорсунки здатні розпилити всього 25 л води на гектар. Легенького вітру вистачає щоб цей смертельний туман понісся в село, яке розташоване в долині. Але чому "кажуть"- бо не перевірено, ми всі в селі відчули цей запах. У когось боліла голова, когось пекло у горлі. У когось, ще все попереду. Хвороби обов'язково прийдуть..., з часом. Розрекламовують себе на власних сайтах, що виділяють гроші на медицину і тут же травлять людей в яких орендують паї. Плювати вони хотіли, як там буде дихатись тому селянину і його родині яка приїхала до села на літній відпочинок. Крім цього вже встигли в цьому році понищити посіви дрібних фермерів села Турівки. Попробуй таких притягнутити до відповідальності ? На суди і докази викинеш купу коштів, та ще й час втратиш.


(відео від 16 вересня) село Шманьківці (Чортківський р-н)
Я не писав би про єдиний такий випадок. Але це відбувається систематично, обприскування полів (разом з мешканцями) не враховуючи сили і напрямку вітру. Тиждень тому, свої поля обприскували фермери за Збручем, (поля між Тарнорудою та Постолівкою), і також незважаючи на сильний вітер. Два (чи три) тижні перед цим, також смерділо гербіцидами і ми вгадували навіть якими за назвою. Нас повільно вбивають!  До кого взивати про совість, коли вимкнено розум. 

Спілкуюсь зустрівшись з мешканцями села Красне (Гусятинський р-н). Розповідаю про ці випадки. У них те саме. У 2015 році поля цього села також були засіяні соняшником. Чоловік з яким розмовляю, розповідає, що при їх обприскуванні, в кого була пасіка, погинули бджоли. 

- У мене з 6 пнів, залишився тільки один - каже. А в сусіда всі погинули. І продовжує. 
- Вони, як кочівники. Вночі приїхали, провели обприскування і втекли в інший район, шукай вітра в полі. А ми нюхаємо.

Літо. В села Фащівку, Турівку приїдуть з міст на літній відпочинок чи канікули сім'ї з дітьми. Щоб з користю для свого здоров'я подихати свіжим повітрям і попити чистої води з криниці...  
Категорія: ФАЩІВКА | Додав: Євген (13.06.2016)
Переглядів: 684 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
New-forum uCoz-forum GD Свобода IP WebPlus тИЦ WebSpidTest PROXI x-sity